Long Beachi politsei esitles Montoyalt konfiskeeritud laskemoona ja -varustust.Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 22. august 2019 17:10
Californias Long Beachi lennujaama lähedal asuvas hotellis võinuks toimuda kohutav tragöödia, kui poleks olnud murelikku töötajat, kes kolleegi kahtlasest käitumisest teada andis, vahendab CBS News.

Politsei vahistas hotelli 37aastase koka Rodolfo Montoya, kelle kodust leidis arvukalt tulirelvi ja laskemoona, samuti plaanid, kuidas tulistamine läbi viia. Montoyale said korrakaitsjad jälile aga tänu tolle tähelepanelikule kolleegile.

Ühel päeval ütles halvas tujus Montoya kolleegile, et järgmisel nädalal tuleb ta tööle relvastatult ja kõmmutab maha kõik, kes teele ette jäävad. Mis tema viha põhjuseks oli, pole päris täpselt teada, kuid politsei sõnul oli tegemist hotelli personali puudutava küsimusega. Nad ei kinnitanud, kas hotell plaanis Montoya vallandada.

Õnneks ei pidanud töökaaslane Montoya ähvardust niisama kirumiseks, vaid pöördus politseisse. Korrakaitsjad läksid seepeale Montoya koju, kust leidsid mitu relva, muu hulgas ühe automaatrelva, mille omamine pole California osariigis lubatud ning sadade kuulidega täidetud salved. Lisaks soetas Montoya endale taktikalise riietuse komplekti. Politsei sõnul on selge, et Montoyal olid nii vahendid, kavatsus kui ka plaanid massitulistamise läbiviimiseks.

Viimase kuu jooksul vahistasid korrakaitsjad Ühendriikides kokku 29 isikut, kes plaanisid massimõrvu korraldada. Kolmapäeval võttis Florida politsei vahi alla 16aastase tüdruku, kes plaanis relvaga oma õe kooli minna ja seal inimesi tappa.

Kommentaarid  (7)

Wanamees 22. august 2019 21:19
Autorimimmule teadmiseks: automaadi salve käivad padruni, kuulidega laetakse õhupüssi... Ärge laske tulirelvadest kirjutama tibisid, kes asjast ööd ega lma ei jaga.
Wanamees veel 22. august 2019 21:21
Vabandust näpuka pärast: "ilma" peaks olema, mitte "lma".
skvaier 23. august 2019 05:51
Mimm kasutab google tõlget, sellest ka padrunite asemel kuulid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS