Krimi

Eesti pätt varastas Saksamaal hirmkallid jalgrattad (21)

Toimetas Viljar Voog, 22. august 2019, 14:50
Inimene Saksamaal jalgrattaga sõitmas.Foto: Michaela Rehle / Reuters / Scanpix
Saksamaa väikelinnas Elspes varastati sel nädalal kaks jalgrattast, mille hinnaks kokku 10 000 eurot. Kahest pätist vähemalt üks oli kohaliku politsei andmetel pärit Eestist, vahendab ajaleht Sauerland Kurier.

Kurikaelad käisid juba möödunud nädalal ca 3000 elanikuga Elspe linna rattakaupluses kaupa uudistamas ja müüjalt nõu küsimas. Meeste soovidele vastu tulles monteeriti neile teisipäevaks kokku kaks kallist ratast, millega nood said katsesõidule minna. Pärast väikest ringi tõid pätid rattad tagasi, parkisid need poe ette ja läksid kätte saama oma tagatiseks jäetud dokumente. Siis helises müüja telefon ja tema tähelepanu pöördus mujale.

„Sellest hetkest pättidele piisas. Kui [müüja] jälle välja vaatas, olid kadunud nii rattad kui ka mehed,“ sõnas kohaliku politsei kõneisik. Kahju olevat 10 000 eurot.

Kannatanu kirjelduse järgi oli üks kurikael umbes 30aastane, 190 sentimeetrit pikk ja kaalus 95 kilogrammi. Ta oli viisaka välimusega, kandis nokamütsi ning tema parema käe pöial ja nimetissõrm olid nukkideni sidemesse mässitud. Politsei sõnul oli mees pärit Eestist, kuid rääkis väga head saksa keelt.

Teise kurikaela vanus jäi 30ndate teise poole, ta oli 180 sentimeetrit pikk, kaalus 82-85 kilo ja ei rääkinud üldse saksa keelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee