Eesti uudised

Lihula sambale mälestussamba püstitamise küsimus lükkus septembrisse (34)

Ohtuleht.ee, 22. august 2019, 16:43
Foto: TEET MALSROOS
Mittetulundusühing Eesti Leegioni Sõprade Klubi soovib Lääneranna vallavolikogult luba püstitada Lihula kalmistule koopia 2004. aastal Juhan Partsi valitsuse poolt jõuga sealt eemaldatud mälestussambast, millel oli kujutatud Saksa armee eest võidelnud eestlast.

Püstitamist arutanud Lääneranna vallavolikogu ei võtnud neljapäeval mälestuskivi osas otsust vastu, vaid moodustas komisjoni, kes valmistab ette septembris hääletusele mineva eelnõu, kirjutab ERR Uudised. 

Luba püstitada Lihula kalmistule koopia 2004. aastal Juhan Partsi valitsuse poolt sealt eemaldatud mälestussambast soovib vallavolikogult MTÜ Eesti Leegioni Sõprade Klubi.

Lääneranna volikogu esimees Arno Peksar ütles ERR-ile, et mälestuskivi osas reaalset otsust ei tehtud, sest eelnõu ei olnud juriidiliselt ette valmistatud. Küll aga moodustati komisjon, kes valmistab ette konkreetse eelnõu, mida saaks hääletada. 

"Meelsusena öeldi selgelt välja, et sellisel kujul ja sellisesse kohta ei ole ta sobiv," lausus Peksar, kelle sõnul oldi selles osas suhteliselt üksmeelsed.

Samal teemal

2. september 2018, 20:25
Lihula samba kohale püstitati paariks tunniks mälestusmärk
25. november 2005, 00:00
Ausammas? Nigu niuhti!
19. november 2004, 00:00
Lihula sammas tagastatakse omanikele
20. oktoober 2004, 00:00
Vabadusvõitlejad küsivad Lihula sammast tagasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee