Maailm

Meeleavaldusel osalenud Vene abielupaar võib lastest ilma jääda (15)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. august 2019 20:42
Olga ja Dmitri Prokazov kavatsevad vanemlike õiguste eest kohtus võidelda.Foto: AP/Scanpix
Olga ja Dmitri Prokazov kardavad, et valitsus võib neilt lapsed ära võtta, kuna vanemad osalesid Putini-vastasel miitingul. Paar on veendunud, et suudavad tõestada, et nad on head vanemad, kuid pelgavad, et neid ja nende lapsi võidakse karistada. Prokurörid juba otsivad ka teisi lastega meelt avaldamas käinud vanemaid.

Võimud süüdistavad Prokazove sülelapse ohtu seadmises. BBCle oma loo rääkinud paar sattus ühte Vene propagandavideosse, kus jäi koos vankris istunud lapsega kaamerasilma ette. Video taustal mängib dramaatiline muusika, Dmitri näo ümber ilmub punane sõõr, et teda kergem tuvastada oleks, punane ring tõmmatakse ka ümber tema lapse. Kogu video üritab protestidest jätta kurjakuulutavat ja vägivaldset muljet.

Samal teemal

Video tegija üritab jätta muljet, et Prokazovid annavad oma beebi ühe mehe (keda video esitleb kui protestijate liidrit) sülle selleks, et politsei meesterahvast vahistada ei saaks.

Olga vaidleb, et laps ei saanud sündmuste käigus kuidagi kannatada ega polnud ohus, ent ametnikud haarasid võimalusest ja esitasid paarile kriminaalsüüdistuse lapse ohtu seadmise eest. Vähe sellest, videos nähtud meesterahvas on Olga sugulane, seega ei andnud nad beebit mingile võõrale inimesele hoida. Paaril on isegi foto kõnealusest meesterahvast koos nende titaga. Sellel hetkel, mida video kujutab asusid nad kõik kodu poole teele ja ühtki politseinikku polnud isegi näha, kirjeldavad Prokazovid.

Olga sugulane Sergei Fomin ja veel tosinkond inimest astus sel nädalal rahvarahutuste korraldamises süüdistatuna kohtu ette.

Järgmisel nädalal ootab kohtusaal Prokazove. „See on nagu õudusunenägu,“ sõnab Vladimir.

Prokurörid hoiatasid juba, et uurivad ka teisi peresid, kes protestiüritustele lastega ilmunud on. Moskva laste õiguste ombudsman aga väljendas vastuseisu sellele, et miitingul osalemine Prokazovidele vanemlikud õigused maksma läheks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee