ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | OHTLIK TEE: Paldiski elanikud pääsevad mere äärde ainult üle raudtee ukerdades (23)

Gitta Riener | Video: Stanislav Moškov, 22. august 2019 12:16
Foto: Stanislav Moškov
Paldiski elanikud protestivad selle vastu, et neil puudub mere äärde minekuks turvaline ligipääs, vaid tuleb ukerdada üle paljude raudteerööbaste. "Ma ükskord sain trauma, pidin kiirabi kutsuma ja põlv õmmeldi kinni!" ohkab kohalik vanaproua.

Paldiski raudteejaama ja mere vahelisele alale on kehtestatud planeering täiendava sadamakai rajamiseks. Maa omanikuks on Paldiski Sadamate AS. Lääne-Harju valla abivallavanema Erki Rubeni sõnul on teoreetiliselt võimalik, et koos kaiga projekteeritakse ka avalik ligipääs linnaelanikele. 

Samas tõdes Paldiski Sadamate nõunik Jaanus Ilumets, et raudtee kõrval asub linna reovee puhastusjaam. "See koht ei ole kõige tervislikum vette minemiseks ja siin viibimiseks," leiab ta.

Paldiski elanikud koguvad toetusallkirju, et mereäärne ala jääks kõigile avatuks. Elanikud on algatanud petitsiooni, et sadamakai kavandamisel projekteeritaks ka rannapromenaad, kuhu pääseb üle raudtee kas tunneli või silla kaudu. "Tegelikult tuleb vaadata seda, et kogu linna ulatuses on rand juba kinni. Seal on linna lõpp, kus saab mere äärde," ütles petitsiooni algataja Urve Purga.   

Küsimusele, millist lahendust linn pakub, vastas Lääne-Harju valla abilinnapea Erki Ruben: "Laua taga peab kokku saama kohalik kogukond, omavalitsus ja ettevõtja."

Paldiski linnast eemal on võimalus mööda rannajoont küll jalutada, aga eakate inimeste sõnul nemad nii kaugele ei suuda kõndida. Sinna ei sõida ka ükski buss. 

Praegu saab toetusallkirja anda petitsiooni rahvusvahelisele versioonile lehel Avaaz.org. Eestikeelse petitsiooni kavatsevad korraldajad üles panna lehele www.petitsioon.ee 2. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee