ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | OHTLIK TEE: Paldiski elanikud pääsevad mere äärde ainult üle raudtee ukerdades

Gitta Riener | Video: Stanislav Moškov, 22. august 2019 12:16

23 KOMMENTAARI

k
Kohalik/ 26. august 2019 13:35
Et Põhjasadama isu raugeb, hakkab tunnelit v silda ehitama?!! Kahjuks pole Paldiski linnas uhkeldada siiani millegagi, jõuga sõidetakse elanike arvamusest üle, selle eest võime osaleda eri ususektide tegemistes, pole ei noorte ega kultuurimaja. Reklaamitud rannatükk linnast väljas on ümbritsetud rekkaplatsidega ja teeületamine sama ohtlik kui raudteid. Väga kitsit infot jagatakse üldsusele.
s
suvitaja / 25. august 2019 10:47
No mis sellisel mu ti l sinna mere äärde asja , pa ks jope ja lä tu peas , et peab tingimata seal ukerdama ?!?
s
Sven/ 24. august 2019 10:25
Kui loeme ennast eurooplastele siis võiks teha ka nii kui mujal Euroopas. Linnades kus sadamad on igal pool võimalik liikuda mere äärde. See ju suur uhkus, et linna keskel avaneb vaade merele!
e
Erika/ 23. august 2019 23:02
Veel ei mõista müned seda, et uue kai rajamisega rikutakse ära looduslikult kaunis, rand. Mitte üksi kõrgel pankrannikul ei ole väärtus. See koht, kuhu praegu pääseb vaid üle raudtee on linna põliselanikele olnud ALATI meelepärane jalutamise koht, koht kus istuda kaunil kaldal, imetleda saarte ilu, päikeseloojangut ja sadamast lahkuvaid laevu. Seal asub imeline nn.musukivi, kus alati on olnud armunute meelepärane kohtumispaik. See koht oleks suurepärane jalutuskoht nii linnaelanikele kui ka turistidele. 4000 elanikku tundub liiga vähe? Kas nad ei vääri seda? Tahetakse neistki lahti saada?
e
Erika/ 23. august 2019 22:46
Soovitus, minna edasi, teisele poole sadamat randa. jah sinna käivad inimesed päevitama ja puhkama, vadake ka kuidas sinna pääseb! Rekkad sõidavad edasi tagasi, kõnnitee või kergliiklustee puudub, kuidas sinna peaksid liikuma vanurid, emad lastevankritega? Ja ka see rand on rikutud - rekkate parkimisplatse rajades. Kas soovitate seal bensiinilõhna nuusutades tõesti puhata? Mille poolest siis erineb see õhk tollest seal jaama taga? Kloogaranda võib tõesti sõita ujuma. Kellel rattad all on. Mõned ei teagi, et mitte kõigil ei ole mootorsõidukeid, jalgrattaid.
r
RS2/ 24. august 2019 07:30
Väike parandus. Rekkad nüüd bensiini järgi küll ei lõhna. Muidu jutt 100% õige. ;)
e
Erika/ 23. august 2019 22:34
Jäi kummitama selline asi, et pole sobiv koht ujumiseks ja puhkamiseks, sest reovee puhastusjaam ja kalatööstus ja vagunid, mis veavad naftat rikuvad õhku ja vett!!! Tähendab, vesi meres on reostatud? Õhk on reostatud? Kas see kõik püsib seal ühe koha peal ja ei liigugi kuskile edasi? Kui seal, jaama taga mererannas on reostatud õhk, mida meie linnas siis sisse hingame? Teist õhku või? Kui merevesi on reostunud seal, kahe sadama vahel, kas teisel pool sadamat valatakse randa puhast vett või? Siis on ju kogu meri meil must ja reostatud!!!
r
RS2/ 24. august 2019 07:35
Meri on nii kui nii must ja reostatud, alates nendest keemiarelvadestmida "taibudest" liitlased pärast teist ilmasõda Taani väinade juures uputasid ja lõpetades Piiteri ja Jaanilinna puudulikust heitvee süsteemist, (mine tea ehk on viimastel aastatel korda saadetud). Mis r e o vee kollektorist üldse siis merepeale haihtub see ära aga epitsentris on see häda alati suurem. Paldiski kohta ei tea, aga Tallinna s.ittatrust puhastab vett päris korralikult, v a ravimijäätmed, nendega ei tule senimaani ükski veepuhastus jaam maailmas toime.
h
Hille/ 23. august 2019 09:23
Otsustajate (kes ei ela linnas) sõnul pole linnarahvale üldse merd vaja. Sadama kaid on elumajadele nii lähedale, laevamootorite häiriv müra on reaalsus millega elanikud peavad leppima ja vaikselt tehakse veel üks kai ja veel suurem koormus linnale. Miks ma pean sõitma Kloogaranda, samuti hooldamata või Leetsesse, kui soovin nautida koduranda. Hr. Ilumets võib-olla ei uju kusagil, reporterid küsige peale pensionäride veel kellegi arvamust

k
Kah võimalik/ 22. august 2019 19:36
Kuskil videos ma nägin kys hüppatakse teivastega rongivagunitest üle
j
Juta/ 22. august 2019 18:48
Ei usu härra Rubenit, lubati taastada Rae põik bussipeatus. Tee remont ammu lõppenud aga Tallinna suunalist bussipeatust ei tehtud.
o
olku/ 22. august 2019 17:23
Lõpetage see hala,iga asi on teil ohtlik,varsti ei või püsti jala kuseda ka või,,
z
ziidiuss/ 22. august 2019 17:07
Mis see "ukerdamine" nõukogude inimesele teeb? Ega need pole elektritõukkeratta-inimesed,kes omi jalgu tõsta ei saa ja peavad vurama ja pekki kasvatama...
k
Kilekotid/ 22. august 2019 16:45
k
Kolmandik sulas/ 22. august 2019 21:54
a
Appi/ 22. august 2019 15:35
Kah mure.mina pean selleks autoga sada kilomeetrit sõitma
e
Erika/ 23. august 2019 22:24
ei maksa kommenteerida seda, millest aru ei saa. tegelikult on linnaelanike mure palju sügavam ja seda mõistavad need, kes sellega igapäevaselt kokku puutuvad. Reportaaz ei anna edasi pooltki probleemist.
e
Eliise/ 22. august 2019 14:09
Puhastusjaam meid ei hirmuta. Lugupidamisega, Paldiski rahvas
j
Jääk Aru/ 22. august 2019 14:01
Ega Laagris (selles mis on Vabaduse puiestee lõpus) asi parem pole. Selleks, et pääseda 100m kaugusel oleva 18nda bussi peatusesse tuleb ületada mitu traatõket ja riisutud kontrollala või kõmpida 1,5 km (arbait macht frei)
a
23. august 2019 23:13
Asi pole üksi selles, et peab üle raudtee ronima. Vaid selles, et koht, mis on aegade pikkuselt olnud linna kauneim jalutuskoht on inimestelt röövitud sadama arenemise käigus. kallas on seal imeline, miks peab linnaelanikke ja külalisi jätma ilma sellest ilust? miks ei võiks seda ära kasutada inimeste huvides ja vastu tulles linnarahva soovile leida võimalus selle ala heakorrastuseks ning leida mingi lahendus? Kunagi viis sinna korralik tee, mis suleti sadama laienedes. rahvas marssis kannatlikult üle rööbaste. Aga nüüd tahetakse seegi meilt võtta.

j
22. august 2019 14:00
ja rongiliiklus on seal nii tihe, et peaaegu võimatu on üle saada. teeks ühe tunneli alt või silla pealt.
i
iv/ 22. august 2019 13:33
seal peale reisirongi lõpp-peatust on ju vaid sadamaraudtee - jäelikult kaubarongid sõidavad aeglaselt, ei ole ohtlik. sild/tunnel oleks ülepingutatud. ülekäike on eestis mujalgi kus rongid 120km/h kimavad ja peab saama hakkama. aga lihtne jalakäijate ülekäik (tasapind rööbaste vahel) peaks olema, saaks normaalselt üle jalutada, ei pea "ukerdama" üle rööbaste. normaalne ju kui inimesed tahavad linnas otse rannas jalutada. seda lihtsalt kiusu pärast traataiaga sulgeda ei ole mõistlik (aeg on looma jaoks, paldiski elanikud oskavad aia sisse lõiketangidega inks-naks läbipääsu teha, kui tahavad).
c
Crazy eights/ 22. august 2019 14:09
No kui juurdesõiduteed pole mahajäetud koosseise täis siis ülekäigurada on ohutu. Aga kui vagunite tegant ei näe välja siis on vaata, et jubedam kui 120 kilomeeter/tunnine magistraaltee lõik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee