Seisukoht

Seisukoht | Ratas on ekrestunud (59)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 21. august 2019, 17:35
Foto: Robin Roots
Kui 20. augusti puhul Stenbocki majas korraldatud endiste peaministrite kokkusaamisele ei tulnud Andrus Ansip, Siim Kallas, Taavi Rõivas ega Mart Laargi, siis tähendab see ju Ratase jaoks üsnagi avalikku ja häbistavat isolatsiooni jäämist.

Sama märgiline oli ka presidendi vastuvõtule roosiaeda minemata jätmine. Vahet pole, kas Ratase selle otsuse põhjustas päev varem Kadriorus presidendiga kohtumisel saadud avalik peapesu või hoopis kartus nina alla torgatavate arvukate mikrofonide ees, kus tulnuks pidupäevajutu asemel klaarida sarivabandajana oma EKRE-lembust ja -leebust. Arvestades aga, et roosiaeda ei läinud ka EKRE ministrid, saab Ratase puudumine hoopis teise värvingu. Ratas solidariseerus EKREga ja näitas puudumisega avalikku põlgust nii presidendi institutsiooni kui ka kogu oma rahva vastu olukorras, kus tema ilmumist pingsalt oodati. Boikoteeritakse Ratast ja Ratas ise boikoteerib teisi.

Mitte EKREt pole õnnestunud kodustada ega salongikõlbulikuks muuta, vaid hoopis peaminister on ekrestunud ja ekreiitidega ühte sammu käima hakanud. Seda lisaks Isamaale, kes on kui EKRE esialgu veel väherasvasem versioon EKRE-light.

59 KOMMENTAARI

p
2. september 2019, 15:17
Presidendil pole ametilt õigus teha peapesu,sest on valitsuse 5 positsioonil oma ametis.Esikohal riigikoguesimees,aseesimehed, peaminister ja alles siis president
h
Henn 22. august 2019, 20:22
Plussitajad (meid on siin rõhuv enamus) lõpetame selle ühesuunalise propagandalehe tellimise. Las siis Uudamid, kiislerid kiristavad hambaid ja pritsivad sülge kuni tuleb minna reaalsele tööle.
Loe kõiki (59)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee