Krimi

Kurikuulus ärimees Meelis Lao sai karistada inimröövile kaasaaitamise eest (12)

Ohtuleht.ee, 21. august 2019, 16:27
Meelis Lao astub koos oma kaitsja Martin Traadiga kohtusaali.Foto: Julia Vakina
Väidetav endine allilmaliider Meelis Lao (53) mõisteti süüdi selles, et ta aitas röövida Vene ärimehe, kellelt nõuti miljoni euro tasumist.

Kuriteo ohvriks langenud Venemaa ettevõtja käis 2017. aastal korduvalt Eestis ning kavandas koos Lao ja tema tuttava ärimehe Mark Raul Laanelaga (44) mitmeid ühiseid ettevõtmisi, muu hulgas metallurgiatehase ostu Lätis ja krüptoraha kaevandamist.

Samal teemal

Suurtest plaanidest ei saanud siiski asja ja äripartnerite vahel tekkisid tülid, mis päädisid riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt väljapressimisega. Kuritegeliku idee väidetav autor Laanela kutsus Eestisse oma Moskvas elava peretuttava Viktor Tiuliukovi (58) ja viimane võttis Venemaalt kaasa veel ühe mehe, kes on praeguseni tagaotsitav. Tiuliukov ja tema semu röövisid 7. novembril 2017 Vene ärimehe Tallinna lähedal Rohuneeme külas asuvast eramajast, mida kannatanu üüris. Lao ülesanne oli tagada, et sihtmärk viibiks inimröövi ajal kodus ja keegi teda tol hetkel ei segaks.

Tiuliukov ja tema kaaslane hoidsid ärimeest nädal aega Järvamaal asuvas talus vangis ning nõudsid peksu ja ähvarduste saatel algul miljoni ja hiljem 100 000 euro tasumist. Seejärel viidi kannatanu Tallinna bussijaama ja tal kästi Eestist lahkuda ning raha üle kanda. Ärimees sõitis bussiga Leetu, aga saatis Eestisse mitte raha, vaid kuriteoavalduse. 

Harju maakohus mõistis kolmapäeval Tiuliukovi süüdi väljapressimises ja karistas teda kokkuleppemenetluses kuueaastase vangistusega, millest ta peab kohe reaalselt ära kandma aasta. Laanela sai sama paragrahvi alusel viieaastase tingimisi vangistuse sama pika katseajaga. 

Siim Kossar (28), kes aitas talu üürida ja kannatanut transportida, sai ebaseadusliku vabaduse võtmise eest kaheaastase vangistuse, mis asendati 728 tunni üldkasuliku tööga. Meelis Laole määrati kaheksakuuline vangistus, mis asendati 238 töötunniga.

Õhtuleht kirjutas omapärase lõpuga äritülist pikemalt 12. augustil ilmunud loos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee