Repliik

Oudekki Loone | Toetan vasakpoolset klassivõitlust  (35)

Oudekki Loone, riigikogu liige, Keskerakond, 21. august 2019, 17:35
Foto: Teet Malsroos
Hea Õhtuleht! Teie 18. augusti juhtkirjas arvasite heaks teha mõningaid spekulatsioone minu motivatsioonide kohta. Mul on hea meel teid teavitada, et need on täiesti alusetud.

Olen riigikogu liige alates 29. aprillist 2019, nagu te ka ise tähele olete pannud, 820 nõmme- ja mustamäelase tahtel. Ma toetan koalitsiooni, mida minu erakond juhib, väga lihtsal põhjusel: see on kõige vasakpoolsem, mis antud parlamendist tulla saab.

Praeguse koalitsiooni  valitsemisprogrammis sisaldub muu hulgas põhiseaduslikule streigiõigusele reaalse sisu andmine, pensionite tõstmine, tööinimesevaenuliku teise pensionisamba kaotamine, 'halli passi süsteemi' sündinud laste kodakondsuse saamise lihtsustamine, venekeelse hariduse säilitamine. Kõik need sammud on „teise Eesti“ huvides ning näitavad keskmist näppu kõigile, kes arvavad, et ühiskond peab nende vajaduste ja soovide ümber keerlema, kellel on raha ja kes olid juhuslikult üheksakümnendatel õiges kohas.

Kinnituseks tasub vaid vaadata, kui suurde paanikasse satuvad reformierakondlased, kui neile meelde tuletada, et tänane pensionisüsteem on üles ehitatud ebaõiglusele: tänaste pensionite maksmiseks määratud rahast antakse tükk lihtsalt erasektoris toimetavate fondihalduritele keerutamiseks.

Või pangem tähele, et kogu oma magusa jutu „Jüri, tule üle, saad kõhu täis ja jõuluks koju“ kiuste pole Kaja Kallas suutnud pakkuda ühtegi nägemust, kuidas venekeelne haridus Eestis säilida saaks või kuidas ka suurkapital oma tuludelt riigi ülalpidamiseks maksu peaks maksma.

Reformierakond on lihtsalt ülemuste poolel ning loodab, et „viisaka jutu“ ja aadlipreilide õppeasutuse „hea maine“ klaaspärlite eest on Keskerakond nõus oma valijatele lubatud õigluse prügikasti viskama. Ei ole.

See koalitsioon püsib täpselt nii kaua, kui püsib konsensus asetada „teise Eesti“ huvid esikohale. Ja seni kuni see nii on, mina seda valitsust toetan. Mingeid konspiratsiooniteooriaid pole selle põhjenduseks vaja luua, puhas klassivõitlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee