Krimi

8aastane tüdruk rääkis, et kasuisa vägistas teda. Kohus seda ei uskunud (35)

Eesti Ekspress, 21. august 2019, 12:23
Foto: Pixabay
Esimese klassi tüdruk ei suutnud täpselt kirjeldada, mida ema uus mees temaga magamis­toas tegi või millised tatoveeringud tema väidetaval vägistajal kubemepiirkonnas olid, ja kui eksperdid ei saa anda ümberlükkamatuid tõendeid siis teeb kohus selle põhjal otsuse süüdistatava kasuks.

8aastasel Eliisel (nimi muudetud) paluti politseis ülekuulamisel meenutada iga detaili, mida ta mäletab nende kordade kohta, kui tema 35aastane kasuisa Helmut Sokolov teda vägistas. Kolm korda kriminaalkorras karistatud Helmut oli Eliise ema viimane silmarõõm, kes viis Eliise sõnul teda vähemalt kümme korda oma magamistuppa, kus võttis tal riided seljast, ronis temaga voodisse, kus surus oma peenise jõuga tüdruku suguelundipiirkonda. 

Mõni aeg pärast juhtunut räägib Eliise toimunust oma eelmisele kasuisale, ema endisele abikaasale, kes omakorda räägib tüdruku emale ning 26. septembril 2017 Helmut vahistatakse ja kevadel 2018 asutakse asja arutama Pärnu maakohtus.

Kohus jõuab seisukohale, et „objektiivsed tõendid vägistamise kohta puuduvad“ kuna punetus suguelundite piirkonnas võib tekkida mistahes ärrituse mõjul ning lisaks tegi kohus etteheiteid lapse eelmisele kasuisale, kes tüdruku arsti juurde ja politseisse viis: „Asjaolu, et endine kasuisa, kuuldes kannatanult, et Sokolov on teda seksuaalselt väärkohelnud, jättis lapse Sokolovi hoolde, viitab ka tema äärmisele ükskõiksusele lapse heaolu suhtes või sellele, et tegelikult kuritegu aset ei leidnudki.“

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee