Eesti uudised

PIIRANGUTE MÕJU: millal on lootust pääseda rongile koos jalgrattaga? (33)

Kristofer Seema, 28. august 2019 11:42
Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Sellel suvel piiras Elron väljumisi, kus on lubatud jalgrattaid rongiga transportida. Kas ratturid peavad kartma, et nad ei pääsegi enam rongi peale?

Juunis teatas Elron, et nad piiravad suveperioodil suurema nõudlusega Tartu, Narva ja Viljandi liinidel reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti jalgrataste rongiga transportimist. 

Piirangute mõju sain oma nahal tunda laupäeval 24. juulil, kui läksin sõpradega Tallinnast rattamatkale Lõuna-Eestisse. Reisi planeerides märkasin kohe, et lootust rattaga Tartu rongi peale saada on ainult kõige varasemal ja hilisemal väljumisel.

Selletõttu pidimegi Tallinnast rongi peale minema laupäeva hommikul kell 6.17 ja tagasi saime alles pühapäeval Tartust kell 20.02 väljuva reisiga. Ebamugavad kellaajad mõlemad! Nendel reisidel olid peaaegu kõik rattakohad täis, ent oma seltskonna kolm ratast saime siiski ära paigutada.

Piirangute positiivset mõju kirjeldas naissõitja, kes käib regulaarselt rongiga Tallinnas: "Viimasel ajal on tõesti rattaid rongides kuidagi vähem. Tänu sellele on vahekäikudes palju rohkem ruumi ja on mugavam liikuda."

Elroni turundus-ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg ütleb: "Täname rattaga reisijaid, et nad on arvestanud rataste transportimise piirangutega, ning valinud ratta transportimiseks väiksema täituvusega rongid või leidnud alternatiivsed võimalused – näiteks rattaparklate kasutamise näol. Tahan rõhutada, et ratta transportimise piirang kehtib üksikutel väljumistel ja vaid teatud lõikudel, see tähendab, et kõikidel liinidel on iga päev ka selliseid väljumisi, kus rattaga reisimine on endiselt lubatud. Samuti võib ratta endiselt rongi võtta selliste peatuste vahel sõites, kus reisijaid on vähem."

Adamberg kinnitas, et Elron jälgib pidevalt sõitjate arvu ja teeb vastavalt sellele jooksvalt rataste piirangu osas muudatusi. "Alati, kui rongis on piisavalt ruumi, siis võimaldame loomulikult sinna ka rattaga tulla," kinnitab ta.

Samal teemal

04.06.2019
Elron piirab suveperioodil jalgratastega reisimist, minister Aas tahab ronge juurde hankida