Juhtkiri

Juhtkiri | Kas me siis sellist Eestit tahtsimegi? (12)

Ohtuleht.ee, 20. august 2019, 21:11
Kui muidu kõik on uus septembrikuus, siis sel aastal jõudsime juba taasiseseisvuspäevani teisiti kui harilikult. Isegi noil suhteliselt ammustel aegadel, kui toda päeva konkurentide- ja rahvasuus ka Edgaripäevaks kutsuti, ei laskutud kellegi ajaloolise rolli üle diskuteerides labasustesse ega räuskamisse. Ei jää üle muud kui nõustuda president Toomas Hendrik Ilvesega, et nüüd ei ole enam julgeolek peamine oht vabadusele, vaid juhid, kel puudub vastutustunne ja arusaam õigusriigi toimimisest. Sellise tõdemuseni jõudmine on 28 aastat pärast taasiseseisvumist muidugi õõvastav.

Kurbloolisus peitub aga asjaolus, et president Kersti Kaljulaid võib küll öelda sarnaselt teistele kriitikutele, et politseijuht Elmar Vaherit ametist kangutada üritanud Martin Helmel ei peaks olema valitsusel kohta, aga kui Jüri Ratas peaministrina ütleb, et tema valib töörahu, siis tema sõna jääb parlamentaarses riigis peale. Kuidas aga perekond Helme töörahu mõistab, on näha Monika Helme mõistukõnest pooleliolevate saetööde tegemisest, et „vaher on veel püsti“.

Kui arvestada, et Ratas on selle valitsuse mõne kuu jooksul ilmselt kümneid kordi juba EKRE sõnapruugi pärast vabandanud, siis korraliste valimisteni vastupidamisel peaks selliseid vabandamisi kogunema sadu. Kui paljud neist vabandamistest on olnud „viimast“ korda, teab vaid Ratas ise. Devalveerinud vabandused ei maksa aga midagi. Senisel moel jätkates on selge, et mingit töörahu ei valitsuses ega ka politsei- ja piirivalveametis olema ei saa, sest järjest on selgumas uusi asjaolusid, et politseijuht tegutses kärpeid menetledes täpselt nii, nagu ministeeriumis nõupidamistel kokku lepitud.

Igatahes kõlab selle suve lõpus kunagi lõõpimisi esitatud retooriline küsimus – kas me siis sellist Eestit tahtsimegi? – hoopis uue valusama nurga alt ja enneolematult teravalt. Head töörahu Helmedele ja eriti Ratasele – kuni järgmise vabandamiseni!

12 KOMMENTAARI

h
head 21. august 2019, 11:23
inimesed - meie vägev rahvas on sünnitanud uue superkangelase - Jüri Ratas - The Apologizer. Kui viga näed laita - lendab The Apologizer oma keebiga kohale ja vabandab - igal ajal, igad kohas, iga jama eest.
k
krs 21. august 2019, 08:53
Vaheri meeskonna töö kvaliteedimärk on noore tudengi surnuks sõitmine Tartus Riia mäel vöötrajal hea nähtavusega laial tänavalõigul,mis lõppes asja ki...
(loe edasi)
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee