Seisukoht

Seisukoht | Kuidas Helmest lahti saada? (47)

Laur Uudam, arvamustoimetus, 20. august 2019 21:10
Foto: Tiina Kõrtsini
Kogu arutelu kahe Helme soolode tagajärgede ümber on käinud selle üle, kuidas võimaliku valitsusremondi puhul võimaldada viimase piirini viidud Jüri Ratasel väärikalt taanduda. Selline taandumine tähendaks kas mõnd sooja, kuid mõttetut kohta või ametist mahavõtmist edutamise teel. Kuidas teile meeldiks riigimehelik Ratas presidendiametis?

Kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Ratase taandumise asemel küsigem hoopis, mil moel lahkuksid ametist isa-poega Helmed? Pruukis vaid EKRE „aul, mõistusel ja südametunnistusel“ Mart Helmel puhkusele minna, kui Martin Helme taandus käsutäitjaks, kuid jäi sellegagi jänni. Kui aga inimene pole 43-aastaselt veel iseseisvaks saanud, siis ei saa ta selleks kunagi.

Peatselt 70-aastaseks saava Mart Helme (kes on muide juba vanem kui Andropov omal ajal) suu läbi oleme saanud teada, millest enamikul varem aimugi polnud – et ta pole mitte ainult alfaisane, vaid ka riigimees. Tema puhul tagandamine edutamise läbi ei töötaks, kui meenutada presidendivalimisi, kus neistki vähestest talle justkui lubatud häältest jäi osa saamata.

Nõukaajal oli lihtsam – siis teatati lihtsalt, et ebasoosingusse langenud asjapulk lahkub ametist seoses pensionile minekuga. Kui juht pole enam oma seisundi tõttu võimeline ametiülesandeid täitma, võivad hoolitsevad kolleegid leida talle ka kosumis- ja ravivõimaluse vastavas eraldatud kohas, nagu Gorbatšoviga putši ajal juhtus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee