Seisukoht

Seisukoht | Kuidas Helmest lahti saada? (52)

Laur Uudam, arvamustoimetus, 20. august 2019, 21:10
Foto: Tiina Kõrtsini
Kogu arutelu kahe Helme soolode tagajärgede ümber on käinud selle üle, kuidas võimaliku valitsusremondi puhul võimaldada viimase piirini viidud Jüri Ratasel väärikalt taanduda. Selline taandumine tähendaks kas mõnd sooja, kuid mõttetut kohta või ametist mahavõtmist edutamise teel. Kuidas teile meeldiks riigimehelik Ratas presidendiametis?

Kuid mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Ratase taandumise asemel küsigem hoopis, mil moel lahkuksid ametist isa-poega Helmed? Pruukis vaid EKRE „aul, mõistusel ja südametunnistusel“ Mart Helmel puhkusele minna, kui Martin Helme taandus käsutäitjaks, kuid jäi sellegagi jänni. Kui aga inimene pole 43-aastaselt veel iseseisvaks saanud, siis ei saa ta selleks kunagi.

Peatselt 70-aastaseks saava Mart Helme (kes on muide juba vanem kui Andropov omal ajal) suu läbi oleme saanud teada, millest enamikul varem aimugi polnud – et ta pole mitte ainult alfaisane, vaid ka riigimees. Tema puhul tagandamine edutamise läbi ei töötaks, kui meenutada presidendivalimisi, kus neistki vähestest talle justkui lubatud häältest jäi osa saamata.

Nõukaajal oli lihtsam – siis teatati lihtsalt, et ebasoosingusse langenud asjapulk lahkub ametist seoses pensionile minekuga. Kui juht pole enam oma seisundi tõttu võimeline ametiülesandeid täitma, võivad hoolitsevad kolleegid leida talle ka kosumis- ja ravivõimaluse vastavas eraldatud kohas, nagu Gorbatšoviga putši ajal juhtus.

52 KOMMENTAARI

v
Vanaproua 22. august 2019, 13:34
Mis lõpmata ilus pilt! EKRE klann peaks ennast natuke harima ja aru saama,et kaabu on härrasmeeste peakate,õppima,kuidas ja millega seda kantakse ja millal kergitatakse!
t
tom 22. august 2019, 01:02
lgp Laur,palun minge arsti vastuvõtule? Te saate varsti vihast infarkti!
Loe kõiki (52)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee