Poliitika

GALERII | Kaljulaid Leedu president Nausėdad võõrustades: olime vaprad Balti ketis ja seisame nüüd koos demokraatia eest (97)

Ohtuleht.ee, 20. august 2019, 13:20
Leedu president KadriorusFoto: Robin Roots
Leedu president Gitanas Nausėda on teisipäeval Eestis töövisiidil, mille käigus kohtub presidendi, peaministri ja riigikogu esimehega ning osaleb iseseisvumise taastamise vastuvõtul Kadriorus.

Hommikul kohtus Leedu president Gitanas Nausėda Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga.

Samal teemal

„Mul oli hea meel rääkida president Nausėdaga täna kõigest tavalisest nagu kaitsekoostöö või meie riikide hea läbikäimine, sest mäletame mõlemad liigagi selgelt neid ebatavalisi aegu ja inimeste julgust, mis meie riikidele vabaduse tõid,“ ütles president Kersti Kaljulaid oma Leedu kolleegiga kohtudes. 

See aasta on oluline kõigi kolme Balti riigi jaoks, sest 15 aastat tagasi liitusime NATO ja Euroopa Liiduga. „Sellele eelnes veelgi suurem vabaduse tahte väljendus ja nii tähistame ka Balti keti 30. aastapäeva,“ ütles president Kaljulaid.

Me olime vaprad Balti ketis seistes ja oleme vaprad ka nüüd, seistes oma väärtuste ja demokraatia eest terves maailmas, rõhutas Eesti riigipea. „Oleme üksteisele toeks nii heas kui keerulisemas. Balti riigid ei unusta Gruusia osalist okupeerimist ega Ukrainas käivat sõda. Me oleme nende hääl rahvusvahelistes organisatsioonides, aga seisame nii ka oma riikide vabaduse eest ja selle eest, et kõik austaksid rahvusvahelisi mängureegleid,“ lisas president Kaljulaid.  

Leedu riigipea külastab päeva jooksul ka Tallinna teletorni ja Maarjamäe memoriaali, kohtub peaminister Jüri Ratase ning riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga ja õhtupoolikul Leedu kogukonnaga Eestis.

Õhtul annavad Eesti ja Leedu riigipead presidendi kantselei roosiaias toimuval 20. augusti vastuvõtulühiselt üle iseseisvuse taastamise tänukivid.

97 KOMMENTAARI

t
Ta on ansipile suurepärane 22. august 2019, 17:42
pioneerijuht, isegi valvel seisab nagu koolis õpetati.
k
Kadriorgia 22. august 2019, 07:59
Vahet pole kuhu pugeda Prjusselisse või Moskvasse, peaasi, et nutsu normaalselt visatakse.
Loe kõiki (97)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee