Maailm

KARM ÜLLATUS: Sardiinia saarelt liiva suveniiriks kaasa võtnud prantslasi ähvardab vanglakaristus (10)

Toimetas Aadu Hiietamm, 20. august 2019, 12:30
Prantsuse abielupaar jäi Sardiinia saarelt lahkumisel vahele Chia rannalt (pildil) kaasa võetud 40 kilogrammi liivaga. Foto: Scanpix
Itaalia tolliametnikud pidasid Sardiinia saarel Porto Torrese sadamas kinni Prantsusmaalt pärit abielupaari, kelle auto pagasiruumis oli 14 plastpudelit kokku 40 kilogrammi liivaga, mille kaasaviimine on 2017. aastal vastu võetud seaduse järgi karmilt karistatav, vahendab Corriere della Sera. 

Paar peeti kinni siis, kui nad olid minemas Prantsusmaale Touloni sõitvale praamile. Prantslased ütlesid, et nad ei teadnud sellise keelu olemasolust, kuid see ei vabasta neid vastutusest. 

Lisaks liivale on turistidel keelatud Saradiinia saarelt kaasa võtta ka kivikesi ning merikarpe. Üldjuhul ähvardab seaduserikkujaid kuni 3000 euro suurune trahv. Arvestades aga, et prantslaste liivakogus oli suur, siis ähvardab neid koguni ühe kuni kuueaastane vanglakaristus. 

Sardiinia üks peamisi tõmbenumbreid on just liivarannad, rõhutas BBCle Cagliaris elav keskkonnateadlane Pierluigi Cocco. Neid ohustavad erosioon ja liiva varastavad turistid, keda viimasel ajal on järjest rohkem. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee