Maailm

SENSATSIOONILINE LEID: Varssavis elasid muiste hiidelevandid (20)

Tõnu Kalvet, 23. august 2019, 17:00
Varssavis leitud iidsed luud, mis kuuluvad hiidelevandile.Foto: Facebook/metro.warszawa
Poola pealinna metroopikenduse ehitamisel sattuti peale üle saja tuhande aasta vanustele elevandijäänustele, vahendab Ungari uudisteagentuur MTI.

Varssavi metroo teise liini ühe uue jaama ehitamise käigus leiti mullu detsembris ühe hiiglasliku iidse metslooma jäänused, mille kuuluvus suudeti tuvastada alles hiljuti. Algul olid teadlased kahevahel, kas tegu on mammuti või hiidelevandiga.

 Selgus aga, et kuue meetri sügavuselt leitud vaagna- ja sääreluu kuulusid paarikümneaastasele emaelevandile, kes arheoloogide sõnul elas umbkaudu  115 000 –130 000 aasta eest, mil kestis jääaegadevaheline, soojem periood. Tänapäeva Poola alal toona elanud elevandid kasvasid tavaliselt umbes 4,5 meetri kõrguseks ja kaalusid kuni seitse tonni. Wola-nimelise linnajao asemel, kust jutuksolevad elevandijäänused leiti, oli tollal järv. 

Varssavis leitud iidsed luud, mis kuuluvad hiidelevandile.Foto: Facebook/metro.warszawa

Varssavi raudtee pressiesindaja teatas läinud nädalal ajakirjandusele, et luude leiukoht tähistatakse Płocka-nimelises metroojaamas kindlasti, kui jaam on kord valmis. (Valmimistähtajaks on 2020. aasta algus.) Juba varem oli raudtee lubanud, et leitud elevandiluud pannakse asjaomases jaamas kõigile vaatamiseks klaasvitriini välja. 

Varssavis leitud iidsed luud, mis kuuluvad hiidelevandile.Foto: Facebook/metro.warszawa

Enne seekordset leidu oli Varssavis leitud muistse metselevandi luid eelmise sajandi kuuekümnendatel aastatel. Toonaseid luuleide säilitatakse riiklikus loodusloomuuseumis.

20 KOMMENTAARI

n
ninanips piketeerijatele 24. august 2019, 09:50
Seega oli tollase perioodilisel kliima soojenemise perioodil siinne klima isegi veelgi soojem kui praegu! Ja elu Maal ei olegi veel väljasurnud!
p
Poljak 24. august 2019, 06:26
Mõni aasta tagasi enne valimisi... jõuti Poolas jälile Hitleri kullarongile mingis sissevarisend tunnelis, fake news
Loe kõiki (20)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee