Eesti uudised

Kas Eesti Panga kriitika teise pensionisamba kohta jõuab üldse valitsuseni?

Johanna-Kadri Kuusk, 18. august 2019, 22:42

5 KOMMENTAARI

e
Ettepanek/ 19. august 2019, 13:57
Teise samba võib vabatahtlikuks muuta küll aga tingimusel, et need tulevased pensionärid kaotavad tulevikus võimaluse mis tahes riigi poolseks toetuseks. Aga sellele "matsile" nii palju teadmiseks a) sina ise ei ole suuteline mitte kunagi paremini investeerima ja b) ega sa ei kogu endale pensioniraha kuhugi kappi või seifi, vaid sa kogud pensioni arvestusviisi, pensioni maksavad sulle ikka sinu lapsed oma maksude ja II samba kaudu.
e
19. august 2019, 14:11
ettepanek ettepanekule mine p.e.r.s.s.e.
k
19. august 2019, 11:20
kui müller ise on o.h.m.u.siis eestlasi pole vaja sellisteks pidada.
i
ikka mina/ 19. august 2019, 07:00
minu arust oleks õiglane, kui ikka iga vanaduspensionär saaks oma sambaga teha,mida soovib.tulumaks läheb naguinii riigile tagasi ja riik ei kaota ju midagi.se kõik on kokku keeratud jama.
m
mats/ 19. august 2019, 01:55
Kahjuks on II samba tootlus väga madal, nii et inflatsioon sööb selle ära. Võrreldes Skandinaavia pensionisammastega on Eesti II sammas täiesti mõttetu. Tjänstepenson (vastab umbes Eesti II sambale), mille paigutust ma mõjutada saan annab piisava sissetuleku, et enne vanaduspensioni tähtaega pensionile saada. III ehk privatpension on täiesti minu isiklik asi, seda ka Eestis. EP võiks vaadata II samba tootlikkust ja alles siis sõna võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee