Seisukoht

Seisukoht | Kas Ratas on masohhist või valitsuskiusajate ohver? (36)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 18. august 2019, 18:40
Foto: Martin Ahven
Jüri Ratas oleks justkui masohhismisõltlane, sest ükskõik millist jama kaks Helmet talle kokku ei keera ning  olgu kriitika ja hukkamõist milline tahes - mille puhul tavainimene on kindel, et sellest solgiaugust ta enam välja ei roni -, Ratas üllatab meid ikka ja jälle ümmarguse sõnatiraadiga, et EKRElt järgmist obadust ootama jääda. Või on Ratas hoopis valitsuskiusajate ohver ja vajab spetsialistide abi?

Mis muud kui sado-maso klassikaline näide oli Ratase sõit koos Mailis Repsiga valitsuse mainele järjekordse solgipange kaela keeranud Martin Helme suvilasse. Vanasti kutsuti ikka patune vaibale ja lasti tal ülemuse kabineti ukse taga parajalt marineerida. Nüüd aga kütab valitsusjuht kallil reede õhtul pealinnast saja kilomeetri kaugusele, et oma häbistajatega piinlik ühisfoto teha lasta.

Too foto oli tähelepanuväärne seetõttugi, et üle pika aja oli seal ka Mart Helmet reaalselt näha, seni on pikka aega suhtlus temaga käinud üle telefoni. Pärast uudiseid, et ta pole eriti jõudnud ei ministeeriumisse ega valitsuse istungeile ning siirdus sealt puhkusele, hakkasid täiesti loogiliselt nagu kunagi ka nõukaaegsete punavanakeste puhul liikuma jutud, et Helme pole valitsemispingele vastu pannud ja viibib hoopis kosutusel. 

Et algselt pidi Ratas Mart Helmega kohtuma alles kolmapäeval, siis ehk oli ühispilti vaja hoopis näitamaks, et EKRE juht on endiselt kõbus. Martin Helme suvilas aga seetõttu, et võibolla ei jaksanud EKRE juht Tallinna tulla?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee