Eesti uudised

Endised siseministrid Mart Helmele: käituge riigimehena ja astuge tagasi! (598)

Toimetas Katrin Rohtla, 18. august 2019, 09:38
Mart HelmeFoto: Tiit Tamme
Õhtuleht avaldab pöördumise muutmata kujul:

"Lugupeetud siseminister Helme

Pöördume Teie poole murega meie Eesti pärast. Teie ja Teie poja ning parteikaaslase, rahandusminister Martin Helme viimaste päevade teod ja väljaütlemised kahjustavad Eesti mainet ja julgeolekut. Te olete üle astunud Eesti „punasest joonest“.

Politsei- ja piirvalveameti juhi lahkuma sundimine, kasutades selleks 30ndate Saksamaa või nõukogude aja uurimisorganite töövõtteid, on kohatu. Nii toimis lõppeval nädalal Teie ülesandeid täitnud Martin Helme, pannes peadirektori ette valmis kirjutatud lahkumisavalduse ja teise dokumendi, kuhu oli kantud kantsleri nimi, ehkki viimase kinnitusel ei olnud temaga räägitud. Need võtted on kohased repressiivvõimule, millele Eestis ei ole kohta. Kahetsusväärselt ei mõistnud Te ka sellist käitumist hukka. Vastupidi - õigustasite ja kaitsesite seda.

Parteipoliitika huvides ametnikest vabanemisel ei ole Eestis kohta.  

Käituge riigimehena ja astuge siseministri ametist tagasi, et anda selge sõnum, et ülalkirjeldatud käitumine ei ole Eesti uus normaalsus. Mõistame Teie ja Teie lähemate parteikaaslaste käitumise üheselt hukka. Eesti väärib riigimehest siseministrit.

Kalle Laanet

Margus Leivo

Hanno Pevkur

Katri Raik

Märt Rask

Ain Seppik

Olari Taal"

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee