Eesti uudised

Mupo: velotaksojuhid tüssavad halastamatult heauskseid turiste (18)

Ohtuleht.ee, 17. august 2019, 10:32
Foto: Mupo
Hiljutine mupo ja politsei velotaksode ühisreid näitas, et olukord on vaatamata pidevale kontrollimisele halb, teavitab mupo laialisaadetud pressiteates.

"Lisaks sellele, et paljudel vedajatel puuduvad teenindajakaardid, on suuri vajakajäämisi sõidukite tehnilises seisukorras. Nii näiteks tuli hoiule võtta üks velotakso, millel sisuliselt puudusid pidurid – pidurid rippusid traadi otsas tagumiste rataste vahel ja juht pidurdas füüsiliselt jalga maha pannes," seisab mupo selgituses.

"Kõige rohkem muret teeb mupo patrullile aga see, et velotaksojuhid tüssavad halastamatult oma kliente. Seaduse järgi peab igal velotaksol olema nähtaval kohal hinnakiri, et potentsiaalne sõitja oleks teadlik oma sõidu lõpphinnas. Paraku peidetakse hinnakirju istme all olevasse kasti ja läbirääkimised käivad suuliselt. Kui klient küsib maksumuse kohta, siis öeldakse, et sõit maksab näiteks 50 eurot. Ütlemata aga jäetakse fakt, et kohale jõudes kasseeritakse 50 eurot iga sõitja pealt."

Mupo teatel maksavad heausksed turistid sõidu eest ära ja pöörduvad siis korrakaitsjate poole – paraku on siis juba hilja.

Sel moel tüssavad velotaksojuhid endale kuupalgaks tuhandeid eurosid ja nad ise väidavad, et nende teenistus on 5000 kuni 6000 eurot kuus. Mitmed „vahele“ jäänud juhid on tunnistanud, et suvekuudega teenivad kogu aasta sissetuleku ja hooajavälisel ajal ei tee nad ka muud tööd.

"Toome näite 7. augusti juhtumist Viru tänaval, kus reisil olev perekond kahe lapsega pöördus mupo patrulli poole kaebusega: kahe velotaksoga sõit pidi algse kokkuleppe järgi maksma 50 eurot (25 eurot ühe sõiduki pealt), kuid kohale jõudes tuli summaks 160 eurot – iga inimese eest 25 eurot + boonus teisele rikšajuhile," on mupole analoogseid kaebusi veel tehtud.

Ametil on praegu kehtiva seadusandluse alusel väga raske tüssajaid pihtide vahele võtta, kuid arvesse pole võetud ka nende ettepanekuid, et velotaksodele mõeldud nõudeid karmistada. Väidetavalt takistavat ebaproportsionaalselt karmid nõuded ettevõtlust.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee