Poliitika

VALLANDAMISSKANDAALI JÄRELLAINETUS: politseijuht Vaher jätkab tööd, isa-poega Helmed on vait kui sukad (12)

Viljar Voog, Asso Ladva, 17. august 2019 00:01
PLINDRIS: Peaminister kutsus reede õhtul vaibale Mart ja Martin Helme. Foto: Tiina Kõrtsini

Heitluses Elmar Vaher versus ministrid Mart ja Martin Helme tõi reedene päev selge eelise politsei- ja piirivalveameti juhile. Kui Helmed pärast neljapäevast rämedat fopaad enam pead ei kergitanud, siis politseijuht Vaher seisis sirge seljaga kaamerate ees ja raius vankumatu kindlusega oma versiooni juhtunust.

Vaher kinnitas, et ta ei tunne end süüdi üheski punktis, mida EKRE poliitikud talle süüks panevad: sots Hannes Rummi purjuspäi roolimise kinni mätsimine, koalitsioonilepingu punktide eiramine ja koondamishirmu õhutamine politseis-meedias. „Kõik sõnumid, mida mina peadirektorina ütlesin asutuse siseveebis ja hiljem meediale, on kooskõlastatud siseministeeriumiga. Kärpeülesande andis siseministeerium 27. mail, kus on selgelt öeldud, et tuleb üle vaadata tööjõu- ja majanduskulud,“ selgitas Vaher ja teda on keeruline mitte uskuda. Ühest küljest seetõttu, et mundris mehe jutu vastu on usaldus alati suurem, aga lisaks on kerge särada, kui teine osapool on vaikima sunnitud.

Öörahu tõmbas poliitskandaalil hoo maha. Neljapäeval toimunud Mart Helme katse algatada politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori suhtes distsiplinaarmenetlus ja ta töösuhe peatada; seejärel isast siseministri kohuseid täitnud Martin Helme šantaaž sundida Vaherit alla kirjutama lahkumisavaldusele, või muidu järgneb (vääralt allkirjastatud) vallandav käskkiri – skandaal oli nii mitmetahuline, et keskenduda jõuti ainult põhitegelastele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.08.2019
Keskerakondlased vastavad: kas EKRE üle parda viskamine on mõtteis?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee