Poliitika

Keskerakondlased vastavad: kas EKRE üle parda viskamine on mõtteis? (1)

Kristjan Väli, 16. august 2019 23:10
„Soovitan siseministril selgelt lähtuda peaministri antud suunistest.“ Jaanus KarilaidFoto: Alar Truu

Siseminister Mart Helme ja tema rahandusministrist poja Martin Helme püüdlus politseijuht Elmar Vaher ametikohalt vabastada lõppes kaosega. Sotsiaaldemokraadid on esitanud ultimaatumi: kui peaminister oma ministreid ametist ei vabasta, siis algatavad nad Helmete umbusaldamise. Kas ja mitu keskerakondlast läheks sellega kaasa?

Opositsioonis olevad erakonnad teevad skandaali valguses mõistagi kõva häält. „Nii et peaminister sellest mitte midagi ei tea, see on ju täiesti harukordne olukord,“ ütleb Reformierakonna juht Kaja Kallas. Sotside esimees Indrek Saar nõuab, et peaminister Jüri Ratas astuks jõulisemaid samme, et Helmete käitumist hallata. Või muidu alustavad nad ise Helmete umbusaldamist. Kuidas reageeriksid sellisele käigule Keskerakonna juhtivpoliitikud?

Viimased on selle kõige juures võrdlemisi napisõnalised. Jaanus Karilaid ütleb, et antud teemas tuleb lähtuda peaministri sõnast. „Siseminister peab tegema nii, nagu peaminister ütleb. Ja kui ta tahab mingeid muudatusi teha, siis peab neid tegema kollegiaalselt. Kui ta seda ei suuda, siis koostööformaat on kahjuks läbi,“ ütleb Karilaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.08.2019
Kaja Kallas: ilmselt kaotab Vaher töö poole aasta pärast niikuinii
16.08.2019
Jüri Ratas kohtus reede õhtul Helmedega: kõik peavad pingutama, et taastuks normaalne töösuhe ministri ja PPA juhi vahel
16.08.2019
ÕL VIDEO | Elmar Vaher: loodan, et Mart Helme alustab Jaak Madisoni osas menetlust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee