Poliitika

Helir-Valdor Seeder: tulevik näitab, kas Helmed õppisid midagi Vaheri juhtumist (90)

Hindrek Pärg, 16. august 2019 21:59
Helir-Valdor SeederFoto: Stanislav Moshkov
Reedel kohtus Jüri Ratas seoses PPA peadirektori kukutamiskatsega Mart ja Martin Helmega ning näiliselt lepiti ära. Elmar Vaheri skandaalist eemale jäänud Isamaa erakonna juht Helir-Valdor Seeder tõdes hilistel tundidel Õhtulehele, et loodetavasti õpivad juhtunust kõik asjaosalised. 

"Lõpp hea, kõik hea," oli riigikogu liikme esimene reaktsioon, pidades Elmar Vaheri ümber keerlevat lõppenuks. "Loodan, et kõik asjaosalised õpivad," lisas Seeder ning täpsustas, et peab silmas nii Mart ja Martin Helmet kui ka PPA direktorit.

Samal teemal

Seeder ei ole kindel, kas saab öelda, et Ratas ja Helmed leppisid ära. "Sellisel kujul räägitakse poliitiliselt läbi ning minnakse edasi. Antud situatsioon pole nagu tava- või pereelus, kus tülitsetakse, lepitakse ära, jne. Koostööd tuleb teha isegi siis, kui inimesed pole suuremad sõbrad.

"Tuleb leida koostöövõime ja asjad selgeks rääkida. Kõik on täiskasvanud inimesed. Arvan, et praegune lahendus oli Eesti riigile kõige parem, sest valitsus saab tööd edasi teha ning ajakirjandus nädalavahetusel puhata," ütles Seeder.  

Poliitiku sõnul on antud situatsioonis ka üks selge õppetund: "Emotsioonide baasilt ei saa riiki juhtida. Õigusriigi puhul tuleb lähtuda seadustest. Ning koalitsiooni puhul - kui midagi otsustad, tuleb pikas perspektiivis alati kasuks see, kui räägid enne tegude tegemist partneritega läbi," manitses Seeder. 

"Eks seda näitab tulevik, kas juhtumist päriselt ka midagi õpiti," ütles Isamaa juht.

Samal teemal

16.07.2019
Kaja Kallas: ilmselt kaotab Vaher töö poole aasta pärast niikuinii
16.07.2019
Jüri Ratas kohtus reede õhtul Helmedega: kõik peavad pingutama, et taastuks normaalne töösuhe ministri ja PPA juhi vahel
16.07.2019
GRAAFIK | Kui paljud purjus juhid saadetakse sarnaselt Hannes Rummile koolitusele?
16.07.2019
Raivo E. Tamm politseidirektori ümber lahvatanud skandaalist: „Ega see lugu kõige meeldivam pole.“