Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Hindrek Pärg, Greete Kõrvits 16. august 2019 20:47
Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et kohtus reede õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega. 

Õhtuleht avaldab Jüri Ratase Facebooki postituse täismahus:

"Kohtusin täna õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks. Minu hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik.

Praeguseks on kindel, et Siseministeerium ei ole algatanud ega plaani enam ka alustada PPA juhi Elmar Vaheri osas distsiplinaarjuurdlust. Samuti tõdesid nii siseminister kui rahandusminister, et on tarvis kõigi osapoolte pingutusi taastamaks töörahu PPAs ning normaalne töösuhe ministri ja ameti juhi vahel. Teen kõik endast oleneva, et sellele kaasa aidata.

Valitsuse jaoks on oluline minna edasi Siseministeeriumi ning Politsei- ja Piirivalveameti haldusalasse jäävate tähtsate küsimustega, milleks on näiteks idapiiri väljaehitamine, piirikaitse tugevdamine ning sisekaitsereservi loomine eriolukordade puhuks. Need ettevõtmised vajavad ministeeriumi ja PPA asjatundlikkust ning ühiseid pingutusi. Leppisime kokku, et arutame neid küsimusi peagi valitsuse kabinetinõupidamisel.

Mulle teeb heameelt, et olukord on pärast esialgseid liialt emotsionaalseid ja rutakaid käike rahunenud ning nii siseminister kui PPA peadirektor on avaldanud soovi sisulisele tegevusele orienteeritud koostöö taastamiseks. See on praeguses olukorras suur samm edasi."

Samal teemal

Kommentaarid  (238)

18. august 2019 07:22
Helmede näol saame näha hullunud loomapaari: mõistuseta ja verejanued!
Lauri 17. august 2019 23:00
Ei välistaks v6imalust et Ekrel on infot PPA sisestest t6sistest jamadest mis siiani on varjul hoitud. Seal asutuses kaadri voolavus on korralik old seega info voolavus koos ajudega sama suur, loogiliselt v6ttes ega ettev6ttest lahkuv isik uksest väljudes ei unusta k6ike eba seadusliku mis ettev6ttes teised toime panid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS