Eesti uudised

Kellel on kinnisvara, kellel lapsed: enamik ministreid jätab oma raha pensionireformist hoolimata teise sambasse ja investeerib mujale 

Johanna-Kadri Kuusk, 16. august 2019, 19:18
VÄÄRTPABEREID ON VÄHESTEL: Jüri Ratase teise valitsuse koosseisus on vaid kolm ministrit, kel on mõne ettevõtte väärtpabereid: Raivo Aeg, Tõnis Lukas ja Urmas Reinsalu.Foto: Erki Pärnaku

Valitsus hakkas augustis tõsisemalt arutama teise pensionisamba reformi, mille eesmärk on muuta sammas vabatahtlikuks ja motiveerida inimesi investeerima oma tuleviku kindlustamise heaks. Kas ja millesse aga ministrid ise oma raha investeerivad?

Koalitsioonileppes on teise pensionisamba reformimise juures kõige suurema hüvena välja toodud see, et samba omanikel on pärast reformi vabadus sambasse aastatega kogunenud raha ümber tõsta investeerimiskontole. Selle kaudu saavad inimesed ise väärtpaberitega majandades oma tulevikku rahaliselt kindlustama hakata. Ministritega rääkides ei öelnud aga ükski neist, et plaanib oma teise samba säästud investeerimiskontole ümber tõsta.

Valitsuses on vaid kolm ministrit, kel on mõne ettevõtte väärtpabereid: justiitsminister Raivo Aeg, kultuuriminister Tõnis Lukas ja välisminister Urmas Reinsalu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30. september 2019, 20:40
Eesti Pangas peeti lahing, mis Helme sõnul on juba lõppenud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee