Juhtkiri

Juhtkiri | Kolm klouni (42)

Ohtuleht.ee, 16. august 2019, 18:29
Foto: Tiina Kõrtsini
Kas valitsuses on kaks või rohkem klouni ja Jüri Ratas on tsirkusedirektor või annab ka tema klouni mõõdu välja pole antud hetkel üldse oluline.  Kui valitsus praeguses koosseisus jätkab - kuigi seda on peale asjaosaliste endi väga raske ette kujutada -, siis on keeruline nende tegemisi tõsiselt võtta.

Ratase kui valitsusjuhi seisukohalt on ta paradigmas olulise nihke siiski saavutanud. Seni vabandas just tema EKRE tegelaste suuorganeist pärinevate ülesköetud väljendite pärast, nüüd aga on nii isa kui ka poeg Helmed pidanud avalikult libastumisi tunnistama ja endast vabanduse välja pigistama.

Kuid see, mis võib olla suur hüpe Jüri Ratase jaoks, võib osutuda väikeseks, et mitte öelda ebaoluliseks sammuks eesti rahva silmis. Sest mis kasu on vabandamistest, kui kogu viimase tsirkuse vallandanud probleemid on lahendamata. Kui siseminister Helme on kogu ametiaja jooksul kohtunud vaid korra riigi politseijuhiga, siis tegu on sama ebanormaalse olukorraga kui Ratas ei kiirustanud Mart Helmega skandaali klaarimiseks kohtuma varem kui alles järgmise nädala kolmapäeval.

Ja kui Ratas ongi valmis kogu Helmede poolt kokku keedetud politseijuhi ametist kangutamise supi alla neelama, siis põhiküsimus on hetkel ikkagi, kuidas saab riik toimida olukorras, kus peaminister usaldab politseijuhti, aga siseminister mitte. Ratas peab sellele kiiresti vastuse andma.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee