Minister Riina SolmanFoto: Robin Roots
Poliitika
16. august 2019 14:14

Minister Solman Helmete skandaalist: olukorda tuleb lahendada emotsioonideta ja rahulikult (35)

Siseminister Mart Helme teatas neljapäeval meediale, et politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri suhtes on algatatud distsiplinaarmenetlus, sest ta olevat kaotanud usalduse. Sellest on lahti rullunud suurem skandaal, mida peaks Isamaa ministri Riina Solmani sõnul lahendama rahulikult ja emotsioonideta.

„Eilsed sündmused tekitasid pingeid ja külvasid segadust. Sellises olukorras tuleb emotsioonid kõrvale jätta ja olukord lahendada, aga kõigil toimunu osapooltel tuleb keskenduda faktidele. Õigusriigile kohaselt tuleb selline olukord lahendada ainult seadustest lähtuvalt. Et see on valitsuse otsus, ootan kõigi asjaolude väljaselgitamist lähimal ajal ning selleks peaks esimesel võimalusel puhkuselt naasma siseminister,“ sõnas ta.

„Kindlasti oli jutt dokumendi võltsingust ülepingutatud nagu toimus ka ilmselge volituste ületamine politseijuhi lahkumise survestamiseks. Tegemist oli ikkagi dokumendi projektiga ja politseijuhi nimetab või vabastab teenistusest valitsus,“ sedastas Solman ja kordas veel kord, et olukorda peaks lahendama ilma emotsioonideta ja rahulikult, sest putru kuumalt süües võib kõik ära kõrvetada.

„Kõrvalt vaadates siseministeeriumi kollegi haldusalale, paistis suurem segadus algavat esmaspäeval PPA siseveebi postitatud koondamisinfot sisaldavast loost. See põhjustas asjatuid pingeid, sest valitsusel pole kavas inimesi koondada ja nende arvelt kärpida. On väidetud, et PPA teavitas ministeeriumi vahetult enne oma postituse tegemist, kuid selge on see, et ministeeriumi avalikele suhetele kirjutades oli ilmne, et nemad kätt ette panna ei saa. Siseministeeriumi pressiteenistusele osutamine oli kindlasti kohatu.“