Eesti uudised

Priit Sibul: „Loomulikult käitus Martin Helme mõtlematult.“ (58)

Juhan Mellik, 16. august 2019 13:13
Priit Sibulal jagub usku: see valitsus jääb püsima. Foto: Teet Malsroos
Riigikogu liige, Isamaa ridadesse kuuluv Priit Sibul arvab, et valitsus jääb püsima ning tema kaasparteilased seda kukutama ei hakka – kuid mõttetööd jagub kõigile küllaga.

„Ma ei tea, kui kõlavalt seda nimetada, aga kindlasti on teemasid, mida praegu aktiivselt arutada,“ lausub Sibul vastuseks küsimusele, kas praegu toimuvat võib nimetada valitsuskiiriks.

Samal teemal

Üldsegi viibivad isamaalased praegu suvepäevadel. „Ei, mis ta siin meeleolu rikub, aga alati tuleb olla valmis, et arutada ka tõsistel teemadel,“ lausub Sibul. „Mina Jüri Ratase umbusaldamist Isamaa poolt küll ette ei kujuta. Ja üldsegi, ühtegi suppi ei tasu nii kuumalt sisse süüa, kui ta valmis keedetakse. Laseme tal kõigepealt jahtuda,“ ütleb poliitik

„Kui eilseid asju vaadata, siis loomulikult käitus Martin (Helme) mõtlematult ja toimetas arusaamatult,“ sõnab Sibul. Aga teiselt poolt keeras tema arust vindi üle ka Politsei- ja Piirivalveameti juht Elmar Vaher. „Niipalju, kui mina teda tunnen, siis puudub mul vähimgi kahtlus, et ta ei saanud aru – seda allkirja ei saa pidada päris dokumendiks. Hästi ei usu.“

Kas valitsus jääb püsima? „Ma arvan küll, et küsimusele leitakse mõistlik lahendus.“ Milline täpselt, on Sibula sõnul veel vara ütelda. Erakonnad peavad kõigepealt teemat isekeskis vaagima ning seejärel ka omavahel. „Eks tänase päeva jooksul jõuab arutada küll,“ prognoosib ta meeleolusid Isamaas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee