Maailm

ETTEVAATUST! Saksamaal ründas superpuuk esimest korda inimest (33)

Toimetas Aadu Hiietamm, 17. august 2019, 08:05
Superpuuk kasvab kuni kahe sentimeetri pikkuseks.Foto: Wikipedia
Mullu suvel lõi ajaleht Bild häirekella, et Saksamaale on jõudnud troopikast pärit tavapuukidest kuni neli korda suuremad superpuugid. Nüüd andis Hohenheimi ülikool teada, et Põhja-Rein-Vestfaali liidumaal haigestus hiljuti tähnilisse tüüfusesse mees, kes sai nakkuse superpuugilt. 

Hohenheimi ülikooli ja Bundesveeri mikrobioloogiainstituudi teadlased leidsid mullu superpuugid (Hyalomma) Hannoveri, Osnabrücki ja Darmstadti lähistelt. Tõenäoliselt olid superpuugid tulnud Saksamaale Aafrikast saabunud rändlindudega. Teadlased kartsid, et troopikast pärit puugid kodunevad Saksamaal hästi, sest sealne kliima on muutunud soojemaks.

Ajalehe Bild arvates läks mehel veel hästi, sest superpuugid võivad levitada ka Krimmi-Kongo hemorraagilist palavikku kandvat viirust. Sellesse haigusesse sureb kahe nädala jooksul 50% kõigist nakatunud inimestest.

Ajaleht Ilta-Sanomat kirjutas kevadel, et mullu märgati rändlindudega saabunud superpuuke ka Soomes. Kui tavalised puugid on viis kuni kümme millimeetrit pikad, siis superpuugid kasvavad kahe sentimeetri pikkuseks ja haistavad ohvreid üheksa meetri kauguselt.  Mis aga veelgi hullem — superpuugid ei jää paigale, vaid hakkavad ohvrit jälitama.

Eestist ei ole superpuuke seni veel leitud.

33 KOMMENTAARI

h
harry 19. august 2019, 12:59
Palve usulise tarkuse saamiseks 15 Seepärast ka mina, kui ma sain kuulda teie usust Issandasse Jeesusesse ja armastusest kõigi pühade vastu, 16 ei la...
(loe edasi)
m
18. august 2019, 02:12
Matteuse evangeelium 4: Rahvas koguneb Jeesuse ümber 23 Jeesus rändas läbi kogu Galilea, õpetades nende sünagoogides ja jutlustades evangeeliumi Kunin...
(loe edasi)
Loe kõiki (33)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee