Maailm

Maisipõllul hädamaandunud lennuki kapten ronis tagasi kokpitti, et naisele helistada (10)

Kristofer Seema, 16. august 2019, 16:12
Lennuki kapten Damir YusupovFoto: PantherMedia/Scanpix
Neljapäeva varahommikul maisipõllul hädamaandunud reisilennuki Airbus A321 kapten kinnitas, et meeskonnal polnud mingit võimalust Moskva Žukovski lennuväljale tagasi jõuda, vahendab The Daily Mail.

Ural Airlinesi lennuki hädamaandumise põhjustas kokkupõrge kajakaparvega, mille tulemusel seiskus kohe vasakpoolne mootor ja parempoolse töö oli häiritud. 

Lennuki kapten Damir Yusupov kirjeldas sündmuste käiku: "Meil polnud piisavalt võimsust, et lendu jätkata või isegi kõrgust hoida. Otsustasime lennuki ümber pöörata ja lennujaama naasta. Kui ka parempoolne mootor tõrkuma hakkas, siis otsustasin, et peame põllule maanduma."

"Pärast reisijate evakueerimist hindasin ma põgusalt lennuki kahjusid ning ronisin seejärel kokpitti tagasi ja helistasin naisele," rääkis Yusupov. "Paljud väidavad, et ma olen kangelane, aga tunne küll selline ei ole. Ma tegin vaid oma tööd."

Kapten lisas, et ta oli eelnevalt lennusimulaatoris hädamaandumist palju kordi harjutanud ja tänu sellele olukorraks hästi ette valmistunud.

Samal teemal

15. august 2019, 15:30
FOTOD JA VIDEOD | Kajakaparve sisse lennanud reisilennuk tegi hädamaandumise maisipõllul

10 KOMMENTAARI

t
Tsepeliinid on ohutud 17. august 2019, 12:21
Kuna lennukid on ohtlikud siis tuleb kasutada tsepeliine mis ei tarvita kytust mitte tilkagi,ei vaja maandumisrada. Neid nimetatakse Solarship. www.solarship.com
k
krisostomus seepia peast 16. august 2019, 23:28
vigasemat artiklit on raske kokku kirjutada
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee