Poliitika

Helle-Moonika Helme: siseminister oli Jüri Ratast informeerinud (242)

Johanna-Kadri Kuusk, 16. august 2019 09:12
Riigikogu liige Helle-Moonika HelmeFoto: Martin Ahven
Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri ja ministrite Helmete vastuseisust lahvatanud skandaali valguses teatas Mart Helme abikaasa Helle-Moonika Helme Facebookis, et peaminister Ratas oli toimuvaga kursis.

„Peaminister oli tegelikult asjadega suhteliselt kursis. Ja kas see, et peaminister peab meediast lugema PPA peadirektori poolt vastutustundetult ja pahatahtlikult genereeritud valet, mis õõnestab nii valitsuse kui peaministri autoriteeti, kas see oli õige,“ kommenteeris Helme vastuseks isamaalasele Kalle Muulile ühe Facebooki postituse all.

Samal teemal

„See, kui PPA juht midagi valesti teeb, ei õigusta seda, et minister jätab peaministri oma tähtsatest otsustest informeerimata ja peaminister kuuleb ministri katsest vallandada PPA juht alles ajakirjanike käest,“ vastas Muuli.

„Kalle Muuli, miks sa arvad, et peaminister oli informeerimata? Siseminister oli teda jooksvalt teavitanud kõigist plaanidest ja kavatsustest,“ vastas Helme. „Võib-olla käisid sündmused peaministri jaoks liiga kiiresti. Aga info selle kohta, et algatatakse menetlus, mis võib ilmselt viia ametikoha kaotamiseni, oli tal täiesti olemas,“ lisas ta. 

Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile korduvalt, et teda ei olnud PPA peadirektor Elmar Vaherile tehtavate etteheidete osas ega sisejuurdluse algatamise kohta teavitatud. PPA juhi umbusaldamiseks peavad olema väga kaalukad põhjused, mida seni keegi esitanud ei ole.

 

Siseminister Mart Helme teatas neljapäeval meediale, et politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaheri suhtes on algatatud distsiplinaarmenetlus, sest ta olevat kaotanud usalduse. Neljapäeval kohtus puhkusel oleva siseministri asendaja rahandusminister Martin Helme Vaheriga ja andis talle kaks dokumenti – eelnevalt täidetud lahkumisavalduse, kuhu ootas Vaheri allkirja, ning siseministri käskkirja, millel oli kantsler Lauri Lugna allkiri. Lugna väidab, et tema pole seda allkirja andnud. Peaminister on korduvalt kinnitanud, et tema ei olnud toimuvaga kursis ja Martin Helme on Ratase teavitamata jätmise eest ka avalikult vabandanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee