Eesti uudised

Kuidas pääseda retsidiivsuse nõiaringist? 

ELU PÄRAST ERIKOOLI: vanadest sõpradest oli raske lahti saada, pidin olema tugev 

Kristjan Väli, 15. august 2019, 21:50
PÄÄSES NÕIARINGIST VÄLJA: Stella usub, tavaellu tagasipöördumise teeks kergemaks juba see, et igal erikoolist vabaneval lapsel on kindel psühholoog, sest erikooli ei satu keegi heast elust.Foto: Geidi Raud

„Ema mul oli joodik, temalt mingit abi ei tulnud, ja kuna vanad sõbrad tahtsid jälle minuga suhelda, siis pidin olema kindel ja konkreetne. Ütlema neile, et vana elu ma rohkem ei ela. Oli väga raske,“ tunnistab endine erikooli kasvandik Stella.

Erikooli uksest otse trellide taha – probleemsest teismelisest saab tapja. Just nii võib kokku võtta 15aastase noormehe käekäigu, kes peksis Pärnu garaažide vahel surnuks oma tuttava, 13aastase poisi. Vägivallatsenud nooruk vabanes vaid kuus päeva enne juhtumit kinnisest erikoolist. Juhtunu on meeldetuletus probleemist, mida on üritatud süsteemist välja rookida aastakümneid.

Kuidas murda nõiaring, mis algab taas hetkel, kui õpilane astub erikooli uksest välja ja mängu tulevad vanad harjumused, sõbrad, alkohol ja sigaretid? Mida teha selleks, et erikooli kallis ja raske vaev ei läheks raisku? Aidata last, kes ei soovi abi, ent üksinda jättes libastub?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. august 2019, 18:22
Juhtkiri | Noorest pätist korralikuks inimeseks
7. august 2019, 21:26
NOOR PÄRNULANE 13AASTASE POISI SURMAST: „Jalgade ja põlvedega virutati, garaaži taga.“
6. august 2019, 00:01
JOODIKVANEMAD JÄTAVAD LAPSED UNARUSSE: võsukesed kerjavad, nälgivad ja närivad toorest sibulat
31. mai 2019, 20:10
Ükski laps ei tohi jääda abita! Lastekaitsjate imelised lood sellest, kuidas lapsi kaitsta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee