Eesti uudised

Kantrimuusika veterani hoog ei vaibu 

Ülo Külm, 15. august 2019, 17:09
Willie Nelsoni „Ride Me Back Home“Foto: Legacy
86-aastane Willie Nelson on Ameerika kantrimuusika legend, tegev aastast 1956. Andekas on ta nii lauljana, laulukirjutajana, kitarristina, poeedina kui näitlejanagi.

Lauljana on ta tõeliselt silmapaistev, teda võiks nimetada isegi kantri kuningaks. Juuni teises pooles ilmunud „Ride Me Back Home“ on Nelsoni 69. stuudioalbum. Eelmine plaat „My Way“ tuli välja alles eelmisel aastal.

Esmane mulje: hääl on endiselt igati ornungis, vanus ei näi mingit rolli mängivat! Talle küllaltki ainuomane lähenemine kantri ja vesterni žanris on säilinud. Muide, aeg-ajalt sissetoodavad suupillipartiid väärivad kindlasti eraldi tähelepanu. Kahtlemata on seekordnegi album igast otsast meisterlik. Just sellise Nelsonile omase käekirjaga toimetatud-esitatud, muusikaliselt üldjoontes kantri, kuid bluusigi ja isegi džässi lainel kulgev.

Eraldi singlitest on ampse koguni kuus. Loomulikult nimilugu, „My Favorite Picture of You“, „Come On Time“, „Seven Year Itch“, „Immigrant Eyes“ ja lustakam-tantsulisem „It’s Hard to Be Humble“.
-------------------------------------
Willie Nelsoni „Ride Me Back Home“ (Legacy)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee