Krimi

Paari päeva jooksul said tööõnnetustes tõsiselt viga kaks noort meest (8)

Toimetas Hindrek Pärg, 15. august 2019, 16:47
Foto: Robin Roots
Politsei sai kolmapäeva, 14. augusti hommikupoolikul teate, et Lääneranna vallas jäi elektriliinide ehitustööde käigus segumasinasse kinni 21aastase Ukraina kodanikust mehe käsi ja ta sai raske tervisekahjustuse.

„Politsei vestles sündmuskohal viibinutega ja alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb tööohutusnõuete eiramist ettevaatamatusest, kui sellega on põhjustatud raske tervisekahjustus. Täpsemad õnnetuse asjaolud on selgitamisel,“ ütles Pärnu politseijaoskonna uurija Raili Tomson.

Läinud nädala pühapäeval, 11. augustil, leidis Saaremaal aset teinegi õnnetus, milles sai raskelt viga Ukraina kodanik. Selle juhtumi käigus jäid puidutöökojas töötava 26aastase mehe sõrmed nelikanthöövli vahele. Politsei alustas selle juhtumi asjaolude selgitamiseks menetluse sama paragrahvi alusel, nagu Läänerannas aset leidnu puhul.

„Töö masinate ja seadmetega on alati kõrgendatud riskiga. Tööinspektsioon rõhutab kui ülioluline on töötaja ohutusalane juhendamine ja väljaõpe. Sama oluline on ka tööandja veendumus, et töötaja on aru saanud kõikidest juhistest ja oskaks ohutult töötada. Töötaja aga peab kinni pidama kõikidest ohutusnõuetest,“ ütles tööinspektsiooni järelevalve osakonna juhataja Silja Soon.

Prokurör Eliisa Sommer rõhutas, et tööandja vastutab selle eest, et töötaja teaks, millised on ohutusalased reeglid tema ülesannete täitmiseks. „Kui raske tervisekahjustuseni viis see, et keegi on jätnud töötaja juhendamata või muul viisil eiranud töötervishoiu- või tööohutusnõudeid, siis võib kohus karistada sellise tegematajätmise eest kuni kolme aasta pikkuse vangistusega,“ ütles prokurör.

8 KOMMENTAARI

b
B 23. august 2019, 10:13
Kas segukotile oli lisatud õpetus mis ytles et lisada yks ukrainlane koti kohta w 🤣🤣🤣ja saaremaal siia toodang nii hoos et isegi höövli mööduvahetusega on nii kijre et käigupealt tuleb teha 🤣🤣🤣
h
15. august 2019, 23:04
https://www.youtube.com/watch?v=teTiwmd1IRk Elu pärast surma!!! http://www.tv7.ee/vod/player/30459/ Elu pärast Elu! https://www.youtube.com/watch?v=...
(loe edasi)
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee