Seisukoht

Seisukoht | Oma raha üle otsustagu inimene ise (5)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 15. august 2019, 18:22
Võimul olev triumviraat on juba teinud ja plaanib peatselt teha õige mitu meie elu positiivselt mõjutavat otsust. Üks õnnestumistest on alkoholi aktsiisi langetamine, millele loodetavasti järgneb ka kütuseaktsiisi vähendamine. Suurte plaanide hulgas on hiiglasliku riigipalgaliste armee vähendamine. Kõik need meetmed lapivad pikalt valitseda saanud ja end juba bojaarideks pidama hakanud poliitikute apse.

Üks juba sisuliselt otsustatud plaane on teha teine pensionisammas vabatahtlikuks. Enamik küsitletuid, kellega Õhtuleht rääkis, tõid välja asjaolu, et riik ja pangad ei tohi olla sunniaparaat, kes määrab inimese enda raha saatust. Praktiliselt kõik leidsid, et inimesel endal peab olema voli oma raha üle otsustada. Kui inimene leiab, et tema käesolevas elujärgus on mõistlikum raha paigutada laste haridusse või metsatuka ostmisse, siis peab tal see õigus olema. Kui inimene leiab, et targem on seda raha tulevikus esimese samba pensionilisana välja võtta, siis on see täpselt sama arukas otsus. Nagu ka see, et koguda sambasse veel paarkümmend aastat ja siis raha välja võtta.

Võib-olla tõesti on ka neid, kes teisest sambast raha väljavõtmise järel tormavad suveniire ostma, kuid eesti rahvas on piisavalt tark, et ise otsuseid teha. Kindlasti oskan ma riigist või Rootsi pangast paremini hinnata, mida on mul oma rahaga mõistlikum ette võtta ja millal. Pealegi, teisest sambast vabanevat maksuraha ei puistate mitte tuulde, vaid see läheb põhipensionide tõusuks.

5 KOMMENTAARI

j
Janar 16. august 2019, 12:07
Täitsa nõus, ehk on mul just praegu seda raha näiteks oma tervisesse vaja, mitte seda tilgutamist.
a
arvaja 15. august 2019, 22:55
kirjutasin, et osad praegused penskarid sooviksid ka ilmselt oma II samba raha kätte saada, et oma tervist, elamistingimusi parandada või investeerida. See tilgutamine 40€ kaupa on naeruväärne
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee