Maailm

FOTOD | Narkoreid Philadelphias päädis mitmetunnise pantvangidraama ja tulistamisega, viga sai seitse politseinikku (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. august 2019 18:07
Foto: AFP/Scanpix
Kolmapäeva hilisõhtul hoidis pingeline olukord üht Philadelphia linna elamurajooni hirmu all, kui narkoreidi käigus avas kahtlusalune politseinike pihta tule ning võttis viis inimest pantvangi. Mitu tundi kestnud intsidendi käigus avas ta korduvalt politseinike pihta tule, vahendab CBS Philadelphia.

Politsei läks kohale kella viie paiku õhtul ning tunnistajate sõnul muutus olukord ohtlikuks otsemaid. Kaks politseinikku sisenes kahtlusaluse korterisse, kus viibis lisaks temale veel kolm inimest. Kahtlusalune avas nende pihta tule ning võttis kõik viis inimest pantvangi. Tulistama asus ta ka väljas seisnud korravalvurite pihta ja barrikadeeris oma korteri sissepääsu.

Foto: AFP/Scanpix

Politsei üritas majja peitunud elanikuga suhelda ning veenda teda välja tulema ja teisi vabastama. Esialgseil andmeil paistab, et mingit osa intsidendist filmis tulistaja oma mobiiltelefoniga, postitades selle live-videona Facebooki. Politseiga ta ei suhelnud, mitme tunni jooksul avas ta politseinike pihta korduvalt tuld.

Tulistamises sai viga kuus politseinikku, lisaks põhjustas olukord liiklusõnnetuse, milles sai kannatada veel üks korravalvur. Kellegi vigastused pole eluohtlikud.

Reidi käigus evakueerisid korrakaitsjad lähedalasuva lastehoiu. Samuti viisid nad ohutusse kaugusse neli naisterahvast, kes viibisid sama maja teisel korrusel. Daamid tänavad politseid kiire tegutsemise eest.

Inimesed ootasid tunde, et turvalintidest mööda ja koju saada. Foto: Reuters/Scanpix

Ühel hetkel lubas tulistaja siiski pantvangidel lahkuda, kuid jäi ise endiselt korterisse, blokeeris ukse ja jätkas tulistamist.

Tulistaja andis alla millalgi pärast keskööd. Ise ta tulevahetuse käigus viga ei saanud. Samuti ei saanud vigastada ükski kohalik elanik, kellel politsei palus sündmuste keskel asuva tänavanurga lähedale mitte tulla. Sealkandi rahvas kogunes politsei kollase lindi äärde ootama, millal koju võib minna. Tekkis ka paar närvesöövat olukorda, kui kohalikud nõudsid kojulaskmist ning norisid politseinikega tüli.

Mõned pealtvaatajad muutusid politsei suhtes vaenulikeks. Foto: AFP/Scanpix

Politsei kahtlusaluse isikut ei avaldanud, ent vahistatu advokaat kinnitab, et tegemist on 36aastase Maurice Hilliga. Advokaadi sõnul õnnestus just temal Hill maha rahustada ja end üles andma veenda. Hill helistas talle sündmuste toimumise ajal majast, täielikus paanikas ja küsis advokaadilt nõu. Tema jutu järgi ei tahtnud Hill sugugi, et olukord vägivaldseks läheks. Jurist ütles mehele, et ainus võimalus on alla anda.

Politsei aga väidab, et said Hilli majast välja alles siis, kui tema vastu pisargaasi käiku lasid.

Maurice Hill andis alla alles pärast keskööd. Tulistamine algas kella viie paiku. Foto: AP/Scanpix