Repliik

Küsimus | Kas välisriikide saatkonnad tohivad Tallinnas vikerkaarelippusid heisata? (13)

Arvamustoimetus, 15. august 2019, 18:22
Foto: Alar Truu
Kuna välisminister Urmas Reinsalu on lisaks Eesti saatkondadel vähemuste teemadel avalduste tegemise keelamisele öelnud ka, et „meie Eestis siin ei oota ka mingeid välisriikide demarše“ (demarš - riigi diplomaatiline väljaastumine teise riigi vastu, ÕS), siis kas välisministeerium on vastavad ministri suunised edastanud ka Eestis resideeruvatele saatkondadele? Kas minister pidas silmas pariteetsetel alustel Tallinnas välissaatkondadel vikerkaarelippude heiskamist, saatkonnaametnike osalemist vähemuste üritustel ja ükskõik mis muus vormis oma arvamuse avaldamise keeldu?

Liisa Toots, välisministeeriumi meedianõunik: Välisministeerium ei ole andnud juhiseid Eestis resideerivatele diplomaatidele, samuti ei ole juhiste andmine selles ega muudes küsimustes diplomaatias tavaks. Diplomaadid esindavad lähetajariigi seisukohti.

Samuti lisan välisminister Reinsalu varasema kommentaari seksuaalvähemuste paraadide küsimuses: uue poliitilise suunise järgi (Eesti) saatkonnad pride-paraadide teemal asukohariikides Eesti vabariigi nimel avaldusi ei tee. Igal inimesel on õigusriigis voli osaleda kõigil soovitud rahvakogunemistel, aga osalemine Eesti riigi nimel seksuaalvähemuste paraadide ja vastavate avalduste tegemine pole õigustatud. Juhindutakse põhimõttest, et perekonnaseisu küsimused on esiteks isikutevahelised ja teiseks selgelt siseriiklikud küsimused, kus teistel riikidel pole kohane sekkuda mistahes moel.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee