Krimi

Inimkaubandus kogub hoogu: Eestisse jõuab välismaalt üha rohkem prostituute (63)

Eesti Päevaleht, 15. august 2019, 08:10
Foto: Robin Roots
Tänavu on Eestisse jõudnud 29 välismaist inimkaubandusohvri tunnustega prostituuti, mis on plahvatuslikult rohkem kui mullu, kui oli selliseid intiimteenuse pakkujaid vaid kaks.

Inimkaubandusohvritega tegeleva MTÜ Eluliin töötajad panevad tähele aina rohkem oma keha müüvaid naisi, kes olid saabunud siia välismaalt, enamasti Ukrainast, Krimmist või Donetskist, mõni ka Venemaalt.

„Neid ekspluateeritakse – naised annavad keskmiselt 50 protsenti oma teenistusest ära ja kõik kulud on naise kanda,” kirjeldas MTÜ Eluliin juhatuse liige Eda Mölder ja märkis, et välismaalt saabunud prostituudid ei tegutse siin iseseisvalt vaid on osa organiseeritud kuritegevusest.

Need naised satuvad Eestisse siinse prostitutsioonituru pärast, kuigi politsei on prostituutide arvu viinud rekordiliselt madalale ja kohalik turg on kokku kukkumas, siis välismaalt tulnuid meelitab siiapoole see, et siinsed kliendid on puhtad ja harva vägivaldsed ning Eestis on võimalik seksi müümisega teenida rohkem kui näiteks Saksamaal.

Sel aastal MTÜ Eluliin hoolde saabunud ohvrite hulk on väga suur ja asutusel on mure, kuidas napiks jääva eelarvega toime tulla plahvatuslikult kasvanud abivajajate hulgaga.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee