Seisukoht

Seisukoht | Lase noorel olla noor (13)

Geidi Raud, video- ja fototoimetuse juhataja, 14. august 2019, 16:06
Lugedes festivalilugude ja -galeriide kommentaare tuleb peale hingeahastus: „Noored läksid hiphop festivalile pidu panema, sest neil päris elu pole“, „Üks läbu teise otsa – noored nagu muud enam ei oskagi“, „Kahjuks läheb tänapäeva noortele ainult solkmuusika peale“. 

Ütle õige, miks sul on vaja noorte kallal sedasi võtta? See, et sinu noorusaeg oli teistsugune ja käitusid kui nunn, ei tähenda, et nüüd on su püha missioon praegusele noorsoole moraali lugeda. 

Kelle asi on öelda, mis on solk ja mis mitte? Kuula oma Bon Jovit ja Mati Nuudet ja las noor kuulab 5Miinust. Õigus on teil mõlemal. 

Mis on „päris elu“? Enda lõhki laenamine, laste sünnitamine ja töörügamine? Kui jah, siis miks 15aastane seda „päris elu“ elama peaks? 

Miks ei võiks üks energiline ja elurõõmus inimene pidu panna ja festivalidel käia? Nautida noorust, naerda, tantsida, teha vigu ja neist õppida. Las festivalidel vihisevad peenise sünonüümid ja hõljub e-sigareti vedelik.  Noor ollakse vaid kord.

13 KOMMENTAARI

2
25aastane 17. august 2019, 11:16
Kas artiklu autor endale aru ka annab millest räögib?"pidu panna","nunn"?Kas tõesti peab 15 aastane ennast pilve tõmbama, kommi pr...
(loe edasi)
j
Juulius 16. august 2019, 06:11
Kas loo autor luges krimikroonikast festivalil toimunud asjadest? Eelmise aasta Pärnu pidu veel mäletate? Ei , siis lugege artiklid uuesti üle ja mõelge natuke. Egas15_ aastane ei pea ju pidu panema.
Loe kõiki (13)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee