Maailm

Kreml: vaatamata raketiplahvatusele on Venemaa USA vastu võidurelvastumist võitmas (43)

Toimetas Aare Kartau, 14. august 2019 12:22
Vene sõjamasinad 9. mai võidupüha paraadil.Foto: AFP/Scanpix
Kreml uhkeldas teisipäeval, et Venemaa on USA vastu uute tuumarelvade arendamise võidujooksu võitmas – vaatamata eelmisel nädalal toimunud saladuslikule raketiõnnetusele, teatab The Moscow Times.

Venemaa riiklik tuumaagentuur Rosatom lubas, et hoolimata traagilisest õnnetusest jätkatakse uute relvade väljatöötamist. Hukkunud mehi kujutas agentuur kangelastena. Anonüümne ametnik Donald Trumpi administratsioonist arvas teisipäeval, et plahvatus võis anda Vene tuumaprogrammile tagasilöögi. Oletatavalt katsetas Vene tuumaagentuur Valgel merel Burevestniku nime kandvat tiibraketti, millel pidi Kremli väitel olema „piiramatu laskeulatus“. Trump ise väitis Twitteris, et USA-l on „sarnane, ent arenenum tehnoloogia“. 

Teisipäeval küsiti kommentaari ka Kremlilt, mille esindajad väitsid, et hoopis Venemaa on uute tuumarelvade arendamises USA ees eelisseisus. „Meie president on mitmeid kordi öelnud, et Vene tehnoloogia ületab selles sektoris hetkel teiste riikide taseme. See on üsna unikaalne.“ teatas pressiesindaja Dmitri Peskov.

Relvastuskontrolli puudutavad pinged on USA ja Venemaa vahel viimastel kuudel teravnenud. Eriti mõjutas seda Iraani tuumaleppe hinguseleminek. Venemaa sõnul ollakse mures ka järgmise relvastusleppe lõppemise pärast, mis peagi aegub.

Samal teemal

12.08.2019
VENE AMETNIKUD: paanikat tekitanud õnnetuse põhjustas väikese tuumareaktori plahvatamine
11.08.2019
SALADUSLIK PLAHVATUS ÄRATAS PAANIKA: apteegid osteti jooditablettidest tühjaks
10.08.2019
ÕNNETUS ÕNNETUSE OTSA: Vene mereväepolügoonil hukkus seitse inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee