Maailm

SUUR VASTUOLU: Keeniat külastanud USA pastor esines Jeesusena (11)

Toimetas Aare Kartau, 14. august 2019, 11:42
Michael Job Keenias esinemas.Foto: facebook.com/michael.job.50
USA pastor Michael Job korraldas Aafrikas ringkäigu „Jeesus külastab Keeniat“. Paljude inimeste arvates käitus end ülestõusnud Jeesusena kujutanud mees solvavalt ning kasutas usklikke jultunult ära, teatab FOX News.

Ameeriklasest kirikutegelane Michael Job tekitas Aafrikas suurt vastuolu. Mitmete inimeste sõnul reklaamis Job enda külaskäiku Jeesus Kristuse tagasitulekuna. Sündmus sai Keenias ning ümberkaudsetes riikides märkimisväärse tähelepanu osaliseks, ent palju sellest on seotud negatiivsete emotsioonidega. Ameeriklast nimetati „isehakanuks“ ning „valelikuks“. Internetis sai ta nimetuse „võltsjeesus“.

Floridas evangelistlikku kogudust juhtiv Job muutis end ringkäigul Jeesusega võimalikult sarnaseks. Mehel olid pikad juuksed, kitsehabe ning ta kandis valget rüüd. Üheksa päeva kestnud ristiretkel ravis ning päästis Job enda sõnul paljusid Keenia inimesi. Twitteris kirjutati, et ühe Keenia pastori sõnul oli ta leidnud Jeesuse tänaval kõndimast, mistõttu kutsus ta valge mehe oma kirikusse. Seal olevat Job esinenud ning nüüd on kogudus õnnelik, et Jeesus on viimaks tagasi.

Ise Job enda tegevuses eksimusi ei näe, nimetades seda suureks arusaamatuseks. „Mõned inimesed, keda teatakse ka „internetitrollidena“, kuulutasid minu kohta valeteateid, nimetasid mind Jeesuseks, väitsid, et mind kummardati kirikutes ning et Jeesuse teine tulemine algab Keenias. Kõik need on võltsuudised“ teatas ameeriklasest kirikutegelane. Ka ürituse organiseerijad kinnitasid, et kedagi ei üritatud petta ning Jobi reklaamiti juba varem näitleja ja evangelistina.

Michael Job on teadaolevalt ikka veel Keenias, kus ta jutlustab kohalikes koolides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee