Maailm

Leedukas peksis Saksamaal surnuks eestlasest töökaaslase (31)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. august 2019, 18:39
Illustreeriv foto.Foto: AFP/Scanpix
Saksamaal Schwabmüncheni linnas ajutise töö leidnud Leedu päritolu mees tagasi kodumaale ei jõudnudki. Joomingu käigus ründas ta üht oma töökaaslast ning peksis ta surnuks, kirjutab Augsburger Allgemeine. Leedukas astus 13. augustil kohtu ette.

Ohver, 46aastane meesterahvas, on ajalehe andmeil eestimaalane. Ühel reede õhtul võttis ta koos 58aastase kaasmaalase ja 40aastase leedukaga napsu. Leeduka jaoks oli see viimane tööpäev Saksamaal, peatse kojumineku tähistamine tundus ilmselt vajalik. Pidu toimus väikeses kohalikus öömajas, kus mehed töötamise ajal elutsesid.

Selles osas, mis juhtus, räägivad mehed ise juttu. Leeduka advokaat kirjeldab, et tema klient võttis sõbraga öömaja baaris kõvasti napsu ning kõndis baarist tulles kõnealustest eestlastest (keda ta väidetavalt seni üldse ei tundnud) koridoris mööda. Joomine jätkus kellegi toas, mingil hetkel andis leedukas ühele eestlasele vaid üheainsa obaduse ja läks oma tuppa magama. Tema mälestused õhtust on kehvad ja lünklikud kuna ta oli umbjoobes, selgitab jurist. Hommikul ärgates leidis mees koridoris lebamas eestlase surnukeha, mille peale ta otsekohe politsei kutsus.

Kuid 58aastane eestlase jutu järgi mehed omavahel just võõrad ei olnud. Ta kirjeldab, et vestlused, mis toimusid tema toas, kippusid sageli emotsionaalseks minema – eriti kui jutt läks poliitika peale. Ta möönab, et alkohol kindlasti võimendas tunnete üle keemist.

Ühel hetkel palus toaelanik leedukal lahkuda. Selle peale virutas too ka talle paar obadust. Teisel eestimaalasel sai leeduka jampsimisest küllalt ja ta viskas tüübi toast välja. Mis pärast seda juhtus, ei oska 58aastane mees öelda, kuna tema keeras nende sündmuste järel kohe magama. Järgmisel hommikul ärkas ta politseinike koputuse peale, kellelt kuulis, et tema kaasmaalane on surnud.

Ellu jäänud eestlane leinab hukkunud sõpra, kellega töötas koos tervelt viisteist aastat. Mees olevat olnud tore inimene ja pereisa, meenutab sõber.

Leedukas astus teisipäeval esmakordselt kohtusaali, istung tema üle jätkub lähipäevadel.

Õhtuleht kirjutas kuriteost põgusalt ka möödunud aastal, loe SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee