Poliitika

Ka peaministri büroo ei tea, kust võetakse kate pensionitõusuks (148)

Hindrek Pärg, 13. august 2019 18:36
Jüri RatasFoto: Stanislav Moshkov
Keskerakonna ja Isamaa liikmed on terve teisipäeva esitanud vastastikuseid etteheiteid pensionireformi blokeerimise osas. Õhtuleht küsis peaministri büroost üle, kas üksmeel ikkagi valitseb, nagu Jüri Ratas ERR-ile väitis, ning kuidas kavatsetakse katta eelarvest Keskerakonna lubadust tõsta erakorraliselt pensionit. 

Peaministri büroo juhataja Johannes Merilai jättis vastamata küsimusele, kas valitsuses valitseb reformide osas üksmeelsus. Ta ka kinnitas, et esmaspäeval lõplikke otsuseid ikkagi ei tehtud ning pensionitõusule peab katteallikaid alles otsima hakkama. 

Merilaiu vastus täismahus:  

Samal teemal

"Eile arutasid valitsuserakondade esimehed muuhulgas nii II pensionisamba reformi kui ka erakorralise pensionitõusu temaatikat. Mõlemad lubadused on koalitsioonilepingus väga selgelt kirjas. Mingeid lõplikke otsuseid kummagi teema puhul eile ei tehtud ning töö nende realiseerimiseks jätkub.

II samba reform sisaldab endas õiguslikke, maksualaseid, riigirahanduslikke ja ka tehnilisi küsimusi ning seetõttu peavad nii rahandusministeerium, sotsiaalministeerium kui ka justiitsministeerium neid igakülgselt analüüsima ning nende osas parimad võimalikud lahendused leidma.

Erakorralise pensionitõusu arutelud jätkuvad kindlasti sügisel toimuvatel järgmise aasta riigieelarve läbirääkimistel, kui rahandusministeerium on esitanud enda suvise majandusprognoosi. Loomulikult tuleb siis leida pensionitõusule ka katteallikad."

Samal teemal

13.08.2019
Teadur Lauri Leppik: pensionisüsteemiga toimub rabistamine, fundamentaalsed küsimused on vastuseta
13.08.2019
Andres Sutt | Põlistatud pensionivaesus
13.08.2019
Ametnikud kardavad: pensionireform võib olla põhiseadusega vastuolus
13.08.2019
ÕL TÄNAVAKÜSITLUS | Mida arvab rahvas pensionireformidest?