Repliik

Küsimus | Ega tollikoerad lõhu kontrollitavaid pakke? (6)

Arvamustoimetus, 13. august 2019, 17:53
Foto: ALDO LUUD
Maksu- ja tolliamet kasutab koeri keelatud saadetiste leidmisest, kuid tänapäeval on erinevad allergiad üha süvenev trend, paljud inimesed on allergilised koerte suhtes. Kuidas tagate hügieenist kinnipidamise, sest keegi ei taha ju saada koera näritud või kraabitud pakki ega koos sellega ka võimalikke haiguseid?

Rainer Laurits, maksu- ja tolliameti kommunikatsiooniosakonna juhataja: Koerad ei kraabi, näri ega laku pakke, kuna meie koerad on treenitud passiivselt leiust teada andma. Igasugune paki lõhkumine on välistatud. See, mida koer videos sakutab, on tema mänguasi, mis on oluliseks abivahendiks koera motiveerimisel. Hügieenireeglite kohta postipakkide käitlemisel soovitame pöörduda terviseametisse. 

Küsimus, mida esitavad loomakaitsjad - kas narkokoeraks treenimine tähendab looma muutmist narkomaaniks?

Rainer Laurits: Loomakaitsjatele peaks hästi teada olema, et ei MTA ega PPA ega vanglateenistuse koerad ei ole narkomaankoerteks treenitud, vaid koeri treenitakse leidma narkootilisi aineid narkootiliste ainete lõhna alusel, milleks kasutatakse vastavaid õppematerjale.  

6 KOMMENTAARI

t
Teeline 13. august 2019, 19:52
Saksas paneb ametnik koerale enne autosse tõstmist papud jalga, siin trööpab niisama ringi.
k
koerad 13. august 2019, 19:08
ei lõhu lõhuvad rumalad ametnikud,isegi venelaste poolel on suhtumine kordades inimlikum kui eesti poolel ja eesti tolli ametnikud näpivad autos asju paljaste räpaste kätega.
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee