Maailm

KAVANDAS RIIGIPÖÖRET? Kõrgõzstani ekspresidenti Almazbek Atambajevit ähvardab eluaegne vanglakaristus (5)

Toimetas Aadu Hiietamm, 13. august 2019, 16:30
Kõrgõzstani ekspresident Almazbek Atambajev.Foto: Reuters/Scanpix
Kõrgõzstani ekspresident Almazbek Atambajev kavandas riigipööret, ütles teisipäeval riikliku julgeolekukomitee juht Orozbek Opumbajev.

"Ta vajas verd, et korraldada riigipööre," rõhutas Opumbajev. Varem süüdistati Atambajevit vaid korruptsioonis.

Samal teemal

Kõrgõzstani jõuametkonnad üritasid Atambajevit kinni võtta 7. augustil tema pealinna Biškeki lähedal Koi-Tašis asuvas residentsis, kuid see operatsioon ebaõnnestus. Atambajevi toetajad osutasid südi vastupanu ning üks eriüksuslane sai kuuli südamesse. Seetõttu süüdistatakse Atambajevit nüüd ka tapmises ning kohtus süüdimõistmisel ähvardab teda eluaegne vanglakaristus.

8. augustil tehti Atambajevi kinnipidamiseks teine katse ning siis otsustas ekspresident uue verevalamise vältimiseks alistuda. Ametlikel andmetel sai Atambajevi residentsi juures kahe päeva jooksul surma üks ja kannatada 170 inimest. 

Kohtu otsusel võeti Almazbak Atambajev esialgu kuni 26. augustini vahi alla. Riigiprokurör ütles siis, et Atambajev on osaline vähemalt viies kriminaalasjas.

Kõrgõzstani president Sooronbai Džeenbekov ja ekspresident Almazbek Atambajev (vasakul). Foto: Reuters/Scanpix

Kriitikute arvates on aga ekspresidendile esitatud süüdistused poliitiliselt motiveeritud ja eelkõige tingitud tingitud praeguse presidendi Sooronbai Džeenbekovi soovist Atambajev poliitikast kõrvaldada.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee