Eesti uudised

Lugu ilmus esimest korda Õhtulehes 12. augustil. 

Õhtulehe abiga leidis festivalile unustatud kannel omaniku üles (10)

Karin Sõmer, 13. august 2019 16:17
AITAME KANDLE KOJU! Kandle omanik peaks teadma, milline on kandle kohver. Omanik võib kirjutada  info@kaluripuhkemaja.eu. Foto: Merilin Kaevandes
„Kas keegi kaotas ära sellise asja nagu kannel?“ uurisid Hiiumaa elektroonilise ja eksperimentaalmuusika festivali korraldajad pärast juulikuu viimasel nädalavahetusel peetud muusikaüritust. Õhtulehe artikli peale kandle omaniku otsingutest leidsid pill ja muusik taas teinetest.

12. augustil kirjutas Õhtuleht:

Hiiumaa lõunatipus Sõru sadamas asub Kalana Saundi staabiks kujunenud Kaluri puhkemaja, mille perenaine Merilin tõdeb, et nende majja on tõepoolest eksinud üks pill. „Kannel on meil puhkemajas hoiul. Hetkel ei ole veel keegi seda taga igatsenud.“ Simmaniduost tuntud Kandlemees Sandri ehk Sander Karu sõnul on tegemist kuue duuriga duurkandlega.

Huvitavaks teeb kandleleiuloo tõsiasi, et Kalana Saundi teatakse eelkõige elektroonilise ja eksperimentaalmuusika festivalina. See tähendab, et neid „päris“ pille Sõrus Kalana Saundi nädalavahetusel eriti palju ei mängitudki. „Naljakas lugu, jah!“ tõdeb festivali põhikorraldajaid Natalie Mets. 

Päev hiljem potsatas Õhtulehe postkasti kiri:

„Tere!
Tänan teid selle artikli eest. Selle abil on kannel leidnud oma omaniku ja leiab peagi kodutee.
Aitäh, Õhtuleht! :)“

Rõõmustame pilli ja muusiku peatse taaskohtumise üle ning soovime head musitseerimist ja rõõmsate viiside jätku!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee