Maailm

Uuendatud 13. augustil

FOTOD | SEISAK: Hongkongist ei välju jälle ükski lend (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. august 2019 16:19
Teisipäevane meeleavaldajate ja turistide mass Hongkongi rahvusvahelises lennujaamas.Foto: AP/Scanpix
Hongkongi lennujaam katkestas esmaspäeva pärastlõunal kõik väljuvad lennud, teatavad töötajad. Sama kordus ka teisipäeval.

Põhjuseks on tuhanded valitsusvastased protestijad, kes lennujaama hõivasid ja seal meelt avaldavad. Lootus oli, et ehk taastub liiklus teisipäeval kohaliku aja järgi kella kuueks hommikul (Eestist on Hongkongi aeg viis tundi ees - toim.). Paraku kordus sama ka nüüd.

Samal teemal

Protestijad on lennujaama tööd seganud juba mitu päeva, esmaspäevaks kogunes neid sinna juba üle 5000, vahendab BBC. Lennujaama töötajate hinnangul on see viimaseks piiriks, millest alates pole lendude korraldamine enam ohutu ning graafikust kinni pidamine võimalik.

Ülerahvastatuse tõttu palusid töötajad reisijatel lennujaama üldse mitte tulla. Siiski pole paljudel valikut, kuna hotelli eest peab ju maksma. Lennujaamas hakkab tekkima pingeline olukord mässajate ja reisijate vahel, kirjeldab CNN. Protestijad blokeerivad ligipääsu piletikassadele ja isegi turvakontrollile, kasutades selleks kohvrite vedamiseks mõeldud kärusid. Nad võtavad häälekalt sõna, põrandal ja pinkidel tukkuda üritavad turistid ja teised reisijad on aga neist väsinud, paljud ei mõista võib-olla meeleavalduste tagamaidki. Reisi ärajäämise põhjustaja kohalolek mõjub ärritavalt.

Meeleavaldajad kasutavad teetõketena kohvrikärusid.Foto: AP/Scanpix

Hetkel pole teada, kas Hongkongi politsei kavatseb meeleavaldajad lennujaamast jõuga minema toimetada. Arusaadavalt on konflikt kinnises, äärmiselt ülerahvastatud ruumis väga ohtlik.

Ärritunud reisija karjub meeleavaldajate peale.Foto: AFP/Scanpix

Hongkongi lennujaam on üks tihedama liiklusega lennujaamu maailmas. Esmaspäeval jääb ära enam kui 160 lendu – kui mitte rohkem, juhul kui teisipäeva hommikuks olukorda kontrolli alla saada ei õnnestu. Aastas teenindab lennujaam umbes 75 miljonit reisijat, seda kasutab üle 120 lennufirma.

Lennujaama töötaja üritab mässajaid takistada.Foto: Reuters/Scanpix

Mis Hongkongis toimub?

Hongkongis jätkuvad meeleavaldused Hiina nõutud väljaandmisseaduse vastu. Seda hoolimata sellest, et Hongkongi valitsus lubab rahvale, et panid seaduseelnõu riiulile ja sellega enam ei tegele. Ülesärritatud hongkonglased valitsuse juttu aga ei usu, kuna selgesõnaliselt pole keegi eelnõud tühistanud. „Riiulilt“ võib ebapopulaarse seaduse iga kell uuesti alla võtta, leiab mässav rahvas, kes kardab, et seadus ohustaks Hongkongi autonoomsust, samuti ei saaks enam pakkuda varjupaika Hiina dissidentidele.

„Vabandame ebamugavuse pärast, me võitleme oma vabaduse eest.“Foto: AP/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee