Pension sellisel kujul võib tulevikus kaduda. Kui pensionisüsteem tekkis, siis seoti rangelt ameti ja töötasuga. Järjest see side nõrgeneb ja kõigile toetust maksta riik ei suuda.
kes oma alamate eest hoolt kanda ei suuda ? Sarnaseid uitmõtteid liugles ka arvamusfestivalil koos vanake Hotabutsi(kuulan ja kuuletun) ja kuldkalakese( 3 koheselt tõidetava soovi) laadsete faktipõhiste tõestustega , päris agaralt ringi.
Erakorraline pensionitõus suurendab riigi kontrolli pensionäride üle ja seda ei tohiks teha. Ühtlasi ka raha selleks erakorraliseks teoksi ei ole. Jätame selle pensionäride värgi mängust välja ja keskendume ametnikkonna palgatõusule.
Selle pensinitõusuga on nii, et Euroopast tuli käsk Eesti pensionäride elatustase viia miinimumini, mis jäi tänu 1999.a, seaduse järel alla miinimumi. Meil aga sellest ei räägita. Öeldakse kiitvalt, et "näe, meie tõstame pensione"! Pensioni tõus on tegelikult tagantjärgi pensionäridele nende ammu väljamakstud raha tagastamine.
Loomulik,et "ekspertideks" on võetud kõik pankurid ja öelge palun-milline pank tahab loovutada miljardeid?See kinnitab meie mitte austatet kirjatsura kallutatust.
Pankadele, pensionifondide juhtidele, ettevõtjatele kindlustavad töövõtjad garanteeritud rahavood seni, kuni töövõtjatele II pensionisammas pole vabatahtlikuks tehtud. Fondijuhtidele on garanteeritud kõrged valitsemistasud, ettevõtjatele laenusaamine ja kasumlikult realiseerimine ja pankadele nendesamade töövõtjate laenutaotlused. Raha käib ringi ja ringisolijad saavad suurt tulu töövõtja kulul, kellele pensionifondi tootlus jääb alla isegi inflatsioonile.
See Nestori "pensionisüsteem" tuleb kiiremas korras lõpetada, lausa inimvaenulik üllitis. Igal inimesel peab olema võimalus oma raha üle otsustada. 3 tööaasta eest 1 pensioniaasta - see on lausa ebaõiglane.Pensionifondide tootlus on väga madal, paistab, et fondihaldureid eriti ei huvitagi tootluse tõstmine. Nende palk vist töötulemusest ei sõltu, kuigi võiks. Tarkust ja tasakaalukaid otsuseid valitsusele.
Kas arvad, et praegu see nii ei ole, kui 65 aastastel meestel, kes mõlemad on 45 aastat töötanud, ühel on 15 aastat pensionistaazi ja teisel 150 aastat pensionistaazi, ühel on pea 300 euri pension ka teisel 15 000 euri pension?
Tehke nagu Soomes, et palgast läheb pensioni arvele väike protsent ja peale 50 eluaastat see protsent mõnevõrra suureneb, sest inimene on juba kindlustatud ja peale pensioniiga töötamist igal aastal see protsent veel kasvavalt suureneb ja vähemalt 3 lapse vanematele peab see pensionilisa riigi poolt olema vähemalt 100 euro võrra suurem , ning pensioni summa ei saa olla salastatud, vaid igal aastal peab samuti saatma pensioniamet kirja koju, kui palju on pensionisummat juba kogunenud ja missugused tööandjad on töötaja arvele seda raha kandnud, inimesel peab olema kontrollimise võimalus
nõus aga iga-aastane lisa pensioni võiks kajastuda näiteks maksu-ja tolliametil sinu nime taga.Kui rehvidel oli vaja makse tõsta,siis võrreldi Soomega....kui jutt läks palkadele,siis võrreldi meid teiste endiste liiduvabariikidega.
Raha tuleb õiglasemalt ümber jagada.. 12. august 2019 19:55
Täna saab smbasse kogutud raha eest priske restorani lõuna, aga kui saabub kätte pensionisambasse kogutud raha kasutamise aeg ei saa sa sellest võib olla enam pätsi leiba osta...
Nii Müller kui Lõhmus pankuritena peaksid ajakirjanikele teemat käsitledes mainima ka selle summa suuruse, mis riik nende kontodele igakuiselt lisab 4% näol nende sissetulekust sellese II pensionisambasse. Vaid arvata võib, et mönigi vaene eakas kukub pikali kui neid härrastele kingatavate eurokeste koguseid kuuleb
on ikka väga nadi küll, nõuka ajal olid pensionid umbes 3 korda suuremad, kui võrrelda min. palgaga. Minu isa töötas terve elu lukksepana ja pension oli natuke suurem, kui 1,5 min. palka, mina töötasin rongi ja bussijuhina, minu pension on praegu natuke üle 0,5 min. palga. Isegi keskmine pension ei ulatu min. palgani. Tuleb siis välja, et Moskva maksis pensionäridele peale ehk pidas meid üleval? Vaadake, et arvet meile ei esitata, mõni tahab hoopis Venemaale esitada :).
See pensionireform, mis vaesemad pensionärid vaesemaks ja rikkamad rikkamaks tegi seadustati M. Siimani valitsemise ajal, riigikogu andis sellele heakskiidu, aga hääletas välja punkti, mille järgi võis sõltuvalt sissetulekust erineda inimeste pension maksimaalselt 4 korda, mis tähendab, et tulevikus võib inimeste pension erineda määramatu arv kordi.
https://www.postimees.ee/2544479/pensionid-muutuvad-poolteise-aasta-parast-pensionireform
Ei mahtunud eelmisse kommentaari kogu jutt
Seda väärastunud pensionireformi ei suvatsenud ükski järgnev valitsus muuta ja nii olemegi praegu EL-s allpool vaesuse piiri elavate pensionäridega tabeli viimased, kümme aastat tagasi oli meil 33% pensionäridest allpool vaesuspiiri, siis 2017.a. juba 47,5%
Võtku eeskuju Põhjamaade kogumispensionist. Iga üks panustab vastavalt teenistusele. Ja saab selle kätte pensionifondist, mitte riigi eelarvest nagu Eestil kombeks. Ah jaa! Palga ja pensioni suhe on Põhjamaades ka kõrgema protsendiga kui Eestis. Muide, Põhjamaades ei lubata fondidel rahva rahaga ennem mängida, kuni pole tõestatud, et fond on tasakaalus või võidab. Üldse käib Eestis rahadega vassimine ja tühjade lubaduste andmine.
...rahadega nuumatakse pankasid st.pangad paigutavad rahasid nn.rahateenima.Ükskord ups,oletegi oma rahast ilma,kuid pank elab ja õitseb edasi.Täiega inimeste petmine...
KOMMENTAARID (34)