Maailm

VENE AMETNIKUD: paanikat tekitanud õnnetuse põhjustas väikese tuumareaktori plahvatamine (10)

Toimetas Aare Kartau, 12. august 2019, 15:09
Teadaanne plahvatusest viis Severodvinski elanikud paanikasse.Foto: ITAR-TASS/Scanpix
Neljapäeval toimus Valges meres Severodvinski lähedal Nyonoksa mereväepolügoonil ebaõnnestunud raketikatsetus, milles hukkus viis teadlast. Viimaste andmete kohaselt oli õnnetuse taga hoopiski plahvatanud väike tuumareaktor, teatab Bloomberg.

Vene kaitseministeeriumi esmase teadaande kohaselt põhjustas plahvatuse vedelkütusega töötava rakettmootori katsetamine. Sealjuures ei mainitud sõnagi tuumaelemendist. Nüüdseks on asjalood selginenud ning katseid läbi viinud instituudi juhtorganid on teatanud, et õnnetusega on seotud väike tuumareaktor, mis oli katsetatava raketi mootori osa.

Venemaa riiklik tuumaenergia ettevõte Rosatom töötab väiksemõõduliste energiaallikate kallal, mis kasutavad radioaktiivseid materjale. Seda teeb ettevõte nii kaitseministeeriumi kui ka tsiviilkasutuse tarvis, väitis Rosatomi osaks oleva Sarovi instituudi teadusjuht Vjatšeslav Solovjev teleülekandes.

Mereväepolügoonil toimunud plahvatus hirmutas lähedalasuva Severodvinski linna elanikke, kes ostsid kohalikud apteegid jooditablettidest tühjaks – linnavalitsus teatas, et paariks tunniks tõusis radiatsioonitase lubatust kõrgemale. Vene meedia on spekuleerinud, et relv, mida katsetati, oli SSC-X-9 Skyfall ehk Burevestnik – tuumaenergial töötav tiibrakett, mida tutvustas Vladimir Putin maailmale juba eelmisel aastal.

Esmaspäeval toimus ka plahvatuses elu kaotanud teadlaste avalik ärasaatmine. Tuumainstituudi direktor Valentin Kostjukovi sõnul oli hukkunute puhul tegemist tuumakeskuse eliitteadlaste ning rahvuskangelastega. 

Samal teemal

11. august 2019, 23:47
SALADUSLIK PLAHVATUS ÄRATAS PAANIKA: apteegid osteti jooditablettidest tühjaks
10. august 2019, 10:00
ÕNNETUS ÕNNETUSE OTSA: Vene mereväepolügoonil hukkus seitse inimest

10 KOMMENTAARI

h
13. august 2019, 03:41
https://www.tv7.ee/vod/player/68052/?fbclid=IwAR1iVIZOCqdZbVokv7bgvDzDx6ekK_eVlWIV3h8VK6w_162uipyajs3MjhE SALOM JERUUSALEMMALE!!!
m
13. august 2019, 03:41
Matteuse evangeelium 18:Patustamise ohtlikkusest 6 Aga kes iganes on püüniseks kellele tahes neist pisikestest minusse uskujaist, sellele oleks parem,...
(loe edasi)
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee