Sisuturundus

Väge täis naise järgi nime saanud käsitööpood pakub erilisi kinke 

Roosiait, 21. august 2019 14:29
Kui jalutad mööda Rüütli tänavat, püüab pilku üks armas südamekujuline reklaamsilt, mis suunab Munga tänavale. Seal näed armsat ja veidi kulunud roosat maja, mille seinale on samuti südamekujuline silt kinnitatud. Pika ajalooga hoonesse on end sisse seadnud väike käsitööpoeke nimega Roosiait.

Roosiait on oma nime saanud poe omaniku vanaema Rosalie Ait järgi, keda kutsuti Roosiks. Roosi oli väge täis naine, kel oli 11 last ning keda ei murdnud ka elu Siberis. Seetõttu on Roosiait paslik nimi erilisele käsitööpoele, mille valikus leidub rohkem kui 100 Eesti käsitöölise loomingut.

Astudes poodi sisse, märkad esimesena klienditeenindaja meeldivat tervitust. Kui silm hakkab kohanema, avastad end täiesti uues maailmas.

Pood on pisike ning täis pikitud erinevat käsitööd. Kaup on paigutatud värvide järgi ning roosilise kruusi kõrval võid leida ka sama roosad beebipapud. 

Riiulid on jaotatud erinevate temaatikate vahel – roosamanna, lilla ja sinistes toonides romantika, rahvusromantika põimitud meretemaatikaga, värvikirev ja soe haldjalik ning külmem põhjamaine.

Kui pole aega pikalt süveneda, aitab poes olev teenindaja sobiva toote leidmisel. Sealsed müüjad pole lihtsalt klienditeenindajad, vaid nad teavad iga toote ja meistri lugu. Kui ostja kirjeldab kingisaajat, oskab teenindaja soovitada sobivat kingitust. Kellel aga vaja 10 minutiga ost sooritada, on soovitatav eeltöö e-poe abil ära teha ning sobivad kingitused välja otsida.

Poest leiab kingitusi kõigile – beebidele, lastele ja ka täiskasvanutele. Teenindajalt uurides selgub, et katsikukingitustena on kõige populaarsemad heegeldatud või õmmeldud mänguloomad ja kõristid. Samuti ostetakse pigem praktilisi kingitusi, milleks on beebikiiged, õmmeldud või kootud tekid ning tegelusraamatud. Naisterahvastele ostetakse enim kingituseks ehteid ning keraamikat. Kõige nõutum toode suvel on pulmakaart, kuid ka sünnipäevaõnnitlusi eelistatakse järjest enam edastada käsitööna valminud kaartidel.

Lisaks kingitustele, leiab poest käsitööd ka kodu kaunistamiseks, näiteks makramee tooted, vaibad, linikud ja palju muud. Käsitöö kõrval pakutakse väikest, aga huvitavat vanavara valikut – peamiselt nipsasjakesed, näiteks portselan, hõbetooted, messing ja heegeldised.

Kaubavalikuga tegeletakse Roosiaidas igapäevaselt. Uut kaupa tuleb nii olemasolevatelt käsitöölistelt kui ka uutelt. Koostööpartnerid leitakse erinevatel viisidel ning valik tehakse hoolikalt kaaludes. Näiteks klaasikunsti käsitöölist otsiti Roosiaita pea kaks aastat, kuni tänu juhusele leiti sobiv, kelle klaasvitraažid Roosiaida olemusega sobitusid.

Roosiaida eesmärgiks on muuta käsitöö ostmine mugavamaks ning seeläbi edendada käsitöötoodete populaarsust. Kõik poes müügil olevad tooted on saadaval ka e-poes: www.roosiait.ee

Uurides poekese omanikult poe avamise motiivide kohta, selgitab ta: "Avastasin end sõbranna lapse sünnipäeva eel seismas poeriiuli ees, kust vaatasid otsa erinevad Hiinas toodetud mänguasjad. Ükski neist ei kõnetanud mind ega omanud isikupära. Muidugi olin ise süüdi, et oma ostu nii viimasele minutile jätsin aga tänapäeva kiires elutempos on see tavapärane. See oli esimene nii-öelda väike lumepallike, mida oma mõtteis hakkasin veeretama. Kui oma elukaaslasele tekkinud ideealget kirjeldasin, hakkas lumepallike päris kena hoogu kasvatama ning pool aastat hiljem oli meil pood avatud."

Lisaks jutustab poeomanik, et elades poolteist aastat Austraalias, märkas, et heaoluühiskonnas on tavapärane käsitööoskus unustada. Seetõttu hindab ta Eesti käsitööd eriti kõrgelt ning tunneb rõõmu, et siinmail on nii palju osavaid käsitöölisi. Nende töid on vaid rõõm klientidele pakkuda ja uhkusega esitleda. Roosiaidas on tavaks ka käsitöölise brände tootega koos kuvada ning erinevatele brändidele tehakse Facebookis jõudumööda reklaami.

Roosiait käsitöösalong on koostöös klientide ja käsitöölistega korraldanud ka mitmeid heategevusoksjone. Viimati koguti Annabeli toetamiseks üle 800 euro.

Paljuks ei peeta ka oma koduaia õunte pakkumist poekese ees trepil. Pisike „õunastop” on juba kolm suve Tartu vanalinnas jalutajaid rõõmustanud.

Paljud kliendid on nimetanud Roosiaita Tartu armsamaiks käsitööpoeks – mõni on julgenud väita, et Roosiait on kogu Eesti kõige armsam käsitööpood.

Roosiait asub Tartu vanalinnas aadressil Munga 5.

Igapäevaste tegemistega saate olla kursis Facebooki lehel SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee